Konstancinianin mistrzem Mazowsza w siatkówce plażowej | Konstancin-Jeziorna

Konstancinianin mistrzem Mazowsza w siatkówce plażowej

17-06-2021
Arkadiusz Kapitan (3. od lewej), fot. KSPS Konstancin-Jeziorna

Kolejny sukces sportowca z Konstancina-Jeziorny. Arkadiusz Kapitan zdobył tytuł mistrza Mazowsza w siatkówce plażowej w kategorii junior. Zwycięstwo zapewniło mu bezpośredni awans do finałów mistrzostw Polski. Gratulujemy!

Zawodnik Klubu Sportowego Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Konstancin-Jeziorna odniósł duży sukces. Arkadiusz Kapitan wywalczył tytuł mistrza Mazowsza w siatkówce plażowej w kategorii junior. W meczu o 1. miejsce grał w parze z Bartłomiejem Jankowskim z Klubu Sportowego Metro Warszawa. Po ciężkiej i zaciętej walce, w padającym deszczu, wygrali w setach 2:1. Ich rywalami byli Maciej Pszczoła i Jakub Woźniak z sekcji piłki siatkowej chłopców MKS MDK Warszawa. Zwycięstwo zapewniło sportowcom bezpośredni awans do finałów mistrzostw Polski. Organizatorem zawodów, które rozegrano w dn. 12–13 czerwca br., był Mazowiecki Warszawski Związek Piłki Siatkowej.

Siatkówka we krwi

Konstanciński mistrz Mazowsza swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 10 lat. – Od zawsze była ona obecna w naszej rodzinie – przyznaje Arkadiusz Kapitan. – W siatkówkę grał mój tata, a obecnie gra także moje rodzeństwo – siostra i brat.

Młody sportowiec przez krótki czas trenował w warszawskich klubach. Teraz systematycznie podnosi swoje siatkarskie umiejętności w Klubie Sportowym Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Konstancin-Jeziorna, pod czujnym okiem trenerów – Mirosława i Tymoteusza Kapitanów. W 2020 r. startował w mistrzostwach Polski kadetów, gdzie zajął 9. miejsce, a rok wcześniej w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej w Kołobrzegu. Tam wywalczył 3. miejsce. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Dwa wozy strażackie, stojące przed dużym odnowionym budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie.

    OSP Konstancin-Jeziorna z dofinansowaniem na zakup wozu

    Do strażaków ochotników z Konstancina-Jeziorny trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jednostka OSP na zakup ciężkiego wozu dostanie 600 tys. zł dofinansowania. Drugie tyle dołoży gmina Konstancin-Jeziorna ze swojego budżetu.
  • Ulica, po której jedzie czerwono-pomarańczowy autobus komunikacji miejskiej. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: 710 Osiedle Kabaty.

    Komunikacja miejska bez zmian w czasie ferii zimowych

    W czasie tegorocznych ferii nie będzie zmian w komunikacji miejskiej na obszarze naszej gminy – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Od 29 stycznia do 13 lutego autobusy będą kursowały według stałych rozkładów jazdy.