Konstancińscy seniorzy znajdą tu swoje miejsce | Konstancin-Jeziorna

Konstancińscy seniorzy znajdą tu swoje miejsce

28-04-2022

Trwa remont pomieszczeń budynku przy ul. A. Walentynowicz 24 na os. Mirków w Konstancinie-Jeziornie. Po zakończeniu robót powstanie tu dzienny klub, w którym swój wolny czas będą mogli spędzać konstancińscy seniorzy.

Dzienny klub dla starszych mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna zostanie otwarty w ramach rządowego programu „Senior+”. Samorząd na jego utworzenie pozyskał 200 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, ponad drugie tyle – 250 tys. zł –dołoży z własnego budżetu.

Zgodnie z planem

Na potrzeby klubu trwa remont dwóch pomieszczeń i sanitariatów w budynku przy ul. A. Walentynowicz 24 na os. Mirków. Roboty budowlane prowadzi firma Mat-Bud Sebastian Matuszak z Koźmina Wielkopolskiego, wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Prace idą pełną parą, zgodnie z kontraktem opiewającym na kwotę 290 tys. zł. Wykonano już m.in. nową instalację teletechniczną, a istniejące – elektryczną i hydrauliczną – zmodernizowano. Wyrównane zostały też poziomy podłóg w pomieszczeniach. Obecnie wykonawca kładzie gładzie na ścianach i sufitach oraz płytki w pomieszczeniach sanitarnych oraz w korytarzu. W kolejce jest jeszcze malowanie i układanie podłogi. Całość ma być gotowa we wrześniu, ale wiele wskazuje na to, że uda się zakończyć remont szybciej. Potem pomieszczenia zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt, w tym m.in. komputery i urządzenia multimedialne z nagłośnieniem.

Miło spędzić czas

Klub Senior+ będzie środowiskową formą wsparcia dla nieaktywnych już zawodowo mieszkańców naszej gminy powyżej 60. roku życia. Seniorzy w świetlicy będą mogli ciekawie spędzać czas, oddawać się ulubionym zajęciom, spotkać ze znajomymi i poćwiczyć. Poszczególne pola możliwych aktywności będą zróżnicowane w zależności od potrzeb i indywidualnych predyspozycji uczestników. Placówka działać będzie w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie.

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Sala pełna dzieci

    Są wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

    W gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych są jeszcze wolne miejsca. Dziewięć placówek, po dwóch etapach rekrutacji, może przyjąć łącznie 63 dzieci, również te spoza gminy Konstancin-Jeziorna. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy jednostek oświatowych.
  • Droga gruntowa jest równana

    Trwa równanie dróg gruntowych na terenie gminy

    Gmina Konstancin-Jeziorna sukcesywnie naprawia nierówności na swoich drogach gruntowych. W najbliższych dniach równiarka pojawi się na kolejnych ulicach. Będą to: Cedrowa, Akacjowa, Jaśminowa i Bukowa w Konstancinie-Jeziornie oraz Zawiejska w Borowinie.