Perły Mazowsza przyznane – oto zwycięzcy z naszej gminy | Konstancin-Jeziorna

Perły Mazowsza przyznane – oto zwycięzcy z naszej gminy

01-03-2024
Perłę Kultury otrzymał Konstanciński Chór Kameralny, a przedsiębiorczości EVA Park Life & Spa

EVA Park Life & Spa, Konstanciński Chór Kameralny oraz Klub Sportowy Konstancin – oto zwycięzcy plebiscytu Perły Mazowsza 2023 z gminy Konstancin-Jeziorna. Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, kultura oraz sport i rekreacja. Laureatów poznaliśmy w czwartek (29 lutego) podczas gali w Tarczynie.

Plebiscyt został zorganizowany już po raz ósmy przez Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania, tygodnik „Przegląd Piaseczyński”, Fundację Inkubator Lokalnych Inicjatyw oraz samorządy gminne powiatów piaseczyńskiego, grodziskiego, pruszkowskiego i otwockiego.

Mieszkańcy decydowali

W tym roku o wygraną walczyły łącznie 124 podmioty, instytucje, wydarzenia i osoby wybrane przez kapitułę konkursową. Ale o wynikach plebiscytu decydowali już mieszkańcy – łącznie oddano ponad 40 tys. ważnych głosów. Ich decyzję poznaliśmy w miniony czwartek (29 lutego) podczas gali finałowej, której gospodarzem była gmina Tarczyn, a zorganizowano ją tradycyjnie w Gminnym Ośrodku Kultury. Nagrody przyznano w trzech kategoriach: przedsiębiorczość, kultura oraz sport i turystyka.

Zwycięzcy plebiscytu

Perły gminy Konstancin-Jeziorna trafiły do:

 • EVA Park Life & Spa – Perła Przedsiębiorczości;
 • Konstancińskiego Chóru Kameralnego – Perła Kultury;
 • Klubu Sportowego Konstancin – Perła Sportu i Turystyki.

Laureatom statuetki wręczył Ryszard Machałek, pierwszy zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. Czwartkową galę uświetniły występy lokalnych artystów.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.