Uwaga zmiana! Spotkanie i koncerty przeniesione do Hugonówki | Konstancin-Jeziorna

Uwaga zmiana! Spotkanie i koncerty przeniesione do Hugonówki

10-09-2022

Ze względu na niesprzyjające prognozy pogody niedzielne (11 września) promocja „Księgi Pamiątkowej” Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz koncerty Konstancińskiego Chóru Kameralnego i zespołu Piąty Dzień zamiast w ogrodzie willi Kamilin odbędą się w Hugonówce przy ul. Mostowej 15.

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów Festiwalu Otwarte Ogrody. W niedzielę (11 września) w ogrodzie willi Kamilin przy ul. J. Piłsudskiego 42 miały się odbyć promocja „Księgi Pamiątkowej” wydanej z okazji 30-lecia Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, 120-lecia Konstancina i 100-lecia Uzdrowiska Konstancin oraz koncerty Konstancińskiego Chóru Kameralnego i zespołu Piąty Dzień. Niestety, ze względu na niesprzyjające prognozy wszystkie wydarzenia zostają przeniesione do Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka przy ul. Mostowej 15. Godziny pozostają bez zmian:

 • 15.00–16.30 Ogród pamięci Konstancina-Jeziorny
  Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego zaprasza na promocję „Księgi Pamiątkowej”. Będzie to spotkanie z autorami opisującymi dzieje Konstancina-Jeziorny, uzdrowiska oraz ponad 30-letnią historię Towarzystwa. Podczas spotkania będzie też okazja do nabycia prezentowanej „Księgi”.
   
 • 16.30–18.30 Muzyczny ogród
   
  • 16.30 Konstanciński Chór Kameralny, który zaprezentuje się w nieco innej odsłonie – w repertuarze rozrywkowym i ludowym. Usłyszymy m.in. chóralne opracowania piosenek z filmu „Król Lew”. Będzie okazja, by wspólnie zanucić „Can you feel the love tonight” i „The lion sleeps tonight”. Nie zabraknie też tradycyjnych polskich utworów, m.in. „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki czy ludowej pieśni „Hej, bystra woda”.
    
  • 17.15 zespół Piąty Dzień – tworzy go grupa przyjaciół (Dominika Świątek – pianino, Katarzyna Kucharzewska – perkusjonalia i ukulele, René Koelblen – gitara i Stanisław Waszak – gitara basowa) zauroczonych piosenką literacką z różnych stron świata. Artyści zaprezentują program pt. „Podróże”, na który składają się piosenki – w przekładzie na język polski – pochodzące z różnych krajów i w większości tematycznie związane z podróżami. Publiczność odwiedzi takie kraje jak: Francja, Kanada, Brazylia, Argentyna, Ukraina, Czechy, Włochy czy Grecja.
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
 • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

  Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

  Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.