Uwaga zmiana! Spotkanie i koncerty przeniesione do Hugonówki | Konstancin-Jeziorna

Uwaga zmiana! Spotkanie i koncerty przeniesione do Hugonówki

10-09-2022

Ze względu na niesprzyjające prognozy pogody niedzielne (11 września) promocja „Księgi Pamiątkowej” Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz koncerty Konstancińskiego Chóru Kameralnego i zespołu Piąty Dzień zamiast w ogrodzie willi Kamilin odbędą się w Hugonówce przy ul. Mostowej 15.

Pogoda pokrzyżowała plany organizatorów Festiwalu Otwarte Ogrody. W niedzielę (11 września) w ogrodzie willi Kamilin przy ul. J. Piłsudskiego 42 miały się odbyć promocja „Księgi Pamiątkowej” wydanej z okazji 30-lecia Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, 120-lecia Konstancina i 100-lecia Uzdrowiska Konstancin oraz koncerty Konstancińskiego Chóru Kameralnego i zespołu Piąty Dzień. Niestety, ze względu na niesprzyjające prognozy wszystkie wydarzenia zostają przeniesione do Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka przy ul. Mostowej 15. Godziny pozostają bez zmian:

 • 15.00–16.30 Ogród pamięci Konstancina-Jeziorny
  Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego zaprasza na promocję „Księgi Pamiątkowej”. Będzie to spotkanie z autorami opisującymi dzieje Konstancina-Jeziorny, uzdrowiska oraz ponad 30-letnią historię Towarzystwa. Podczas spotkania będzie też okazja do nabycia prezentowanej „Księgi”.
   
 • 16.30–18.30 Muzyczny ogród
   
  • 16.30 Konstanciński Chór Kameralny, który zaprezentuje się w nieco innej odsłonie – w repertuarze rozrywkowym i ludowym. Usłyszymy m.in. chóralne opracowania piosenek z filmu „Król Lew”. Będzie okazja, by wspólnie zanucić „Can you feel the love tonight” i „The lion sleeps tonight”. Nie zabraknie też tradycyjnych polskich utworów, m.in. „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki czy ludowej pieśni „Hej, bystra woda”.
    
  • 17.15 zespół Piąty Dzień – tworzy go grupa przyjaciół (Dominika Świątek – pianino, Katarzyna Kucharzewska – perkusjonalia i ukulele, René Koelblen – gitara i Stanisław Waszak – gitara basowa) zauroczonych piosenką literacką z różnych stron świata. Artyści zaprezentują program pt. „Podróże”, na który składają się piosenki – w przekładzie na język polski – pochodzące z różnych krajów i w większości tematycznie związane z podróżami. Publiczność odwiedzi takie kraje jak: Francja, Kanada, Brazylia, Argentyna, Ukraina, Czechy, Włochy czy Grecja.
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Cztery kobiety i jeden mężczyzna ćwiczą na karimatach w sali gimnastycznej.

  Coraz mniej czasu na złożenie ofert w konkursie dla NGO

  Organizacje pozarządowe i uprawnione podmioty mają coraz mniej czasu na złożenie swoich ofert w ogłoszonym przez gminę Konstancin-Jeziorna konkursie na realizacje zadań publicznych. Nabór prowadzony jest do 17 lutego (do godz. 13.00), a łączna pula środków do podziału to 131,7 tys. zł.
 • Bydynek, przed nim stoi zaparkowany samochód policyjny.

  Nowe godziny otwarcia Komisariatu Policji

  Zostały zmienione godziny pracy Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. Od czwartku (10 lutego) czynny będzie w godz. 8.00–20.00. Po godz. 20.00 do dyspozycji mieszkańców pozostaje całodobowy numer telefonu 22 754 00 71.