Hugonówka | Konstancin-Jeziorna

Hugonówka

Wernisaż Artura Wąsowskiego: Świt

Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) zaprasza na wernisaż wystawy „Świt” autorstwa Artura Wąsowskiego.

Artysta (ur. 1967 r.) ukończył Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom uzyskał w 1994 r.). Uprawia malarstwo, grafikę użytkową i artystyczną, rysunek, rzeźbę i ilustrację. Od lat jest związany z Konstancinem-Jeziorną. Na wystawie w Hugonówce zaprezentuje najnowsze obrazy opowiadające o poszukiwaniu duchowości, które może odbywać się zarówno w przestrzeni wewnętrznej, jak i poprzez kontemplację konstancińskiego pejzażu.

Łukasz Wawrynkiewicz: Lubię gdy jest perspektywa

Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) zaprasza wystawę prac Łukasza Wawrynkiewicza „Lubię gdy jest perspektywa”. Obrazy będzie można oglądać do 3 marca 2024 r. Wstęp wolny.

Łukasz Wawrynkiewicz ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa, dyplom obronił w pracowni prof. Ryszarda Winiarskiego pod kierunkiem prof. Mirosława Duchowskiego w 1994 r. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy formy przestrzenne, fotografuje, projektuje grafikę użytkową. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych.

„Proces tworzenia – Pracownia prof. Stanisława Baja”

Konstanciński Dom Kultury zaprasza do odwiedzenia wystawy prac studentek i studentów Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prace będzie można oglądać do 14 stycznia 2024 r. Wstęp wolny.

Obrazy i obiekty prezentowane na wystawie „Proces tworzenia” łączy przede wszystkim miejsce – VI Dyplomująca Pracownia Malarstwa prof. Stanisława Baja i dr. Aleksandra Ryszki na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

„Moja własna historia” – Robert Czułba

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wystawę fotografii Roberta Czułby „Moja własna historia”. Prace będzie można oglądać do 31 grudnia 2023 r. Wstęp wolny.

Robert Czułba to niezwykle uzdolniony artysta pełen zamiłowania do natury i fotografii. Jak sam twierdzi, to właśnie pasja do fotografii podnosi go rano z łóżka i dodaje mu sił, aby w każdych warunkach i o każdej porze być gotowym uwieczniać piękno natury w swoim obiektywie. Fotografia to jego sposób na zatrzymanie tego co nas otacza, a czego czasami nie sposób dostrzec w pędzie życia.

Spotkanie: Zaduszki konstancińskie

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają w poniedziałek (6 listopada) o godz. 17.00 na spotkanie poświęcone nieżyjącym i zasłużonym dla naszego miasta jego mieszkańcom.

Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina oraz Konstanciński Dom Kultury, jak co roku,  serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych na wieczór wspomnień poświęcony nieżyjącym mieszkańcom Konstancina-Jeziorny – członkom Towarzystwa oraz miłośnikom Konstancina-Jeziorny i osobom zasłużonym dla tej miejscowości.

Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z pisarką Ewą Cielesz

Konstanciński Dom Kultury zaprasza w sobotę (14 października) o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Ewą Cielesz – autorką sagi „Zakryte lustra”.

Ewa Cielesz – instruktorka i reżyser teatralny, autorka utworów scenicznych, bajek, poezji dla dzieci i dla dorosłych. Opublikowała m.in. Dla was dzieciaki, Skarby z szuflady, Sentymenty, Między jasnością i czernią oraz powieści Niskie drzewa, Córka cieni, Pochyłe niebo.