Zapraszamy do Parku Zdrojowego na Jarmark Kultury Urzecza | Konstancin-Jeziorna

Zapraszamy do Parku Zdrojowego na Jarmark Kultury Urzecza

11-05-2023

Już w najbliższą niedzielę (14 maja) zapraszamy do Parku Zdrojowego na kolejny Jarmark Kultury Urzecza. Będzie to idealna okazja, aby poznać historię i kulturę ludową tego wyjątkowego nadwiślańskiego mikroregionu, w tym zanikających zawodów, rzemiosła, sztuki, muzyki, tańców, a także unikatowych przysmaków. Start o godz. 13.00.

Tegoroczny Jarmark Kultury Urzecza odbędzie się ponownie w Parku Zdrojowym. Organizator – Konstancińskim Domu Kultury – przygotował wiele atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zapraszamy od godz. 13.00.

Dla dużych i małych

W programie imprezy znalazły się liczne warsztaty – m.in. wycinanki i plecenia wianków czy przejażdżki tradycyjnymi łódkami po Jeziorce. Na scenie, która stanie na polanie przy Hugonówce, zaprezentują się lokalne zespoły m.in.: Grupa 30+, Wilanowska Orkiestra Dęta, Łurzycanki, Urzeczeni, Jarzębina, Piskorze oraz Sołtysi. Dzieci poznają historię Warsa i Sawy w wykonaniu Teatru Igraszka, a jarmark zakończy koncert zespołu „Łysa Góra”. Będzie to okazja do wysłuchania autorskich utworów w bardzo żywych aranżacjach, z nutą folkową, a także elementami rocka i ciężkiego metalowego brzmienia. Podczas wydarzenia będzie można kupić wiele regionalnych produktów, lokalne przysmaki i wyjątkowe rękodzieło.

Program wydarzenia

Scena plenerowa (polana przy Hugonówce):

 • 13.00 Występy zespołów ludowych: Małe Piskorze, Łurzycanki, Sołtysi, Przepióreczka, Jarzębina Czerwona, Urzeczeni, Wilanowska Orkiestra Dęta z zespołem 30 Plus;
 • 16.15 Spektakl Teatru Igraszka pt. „Wars i Sawa”.
 • 17.30 Koncert zespołu „Łysa Góra”.

Wydarzenia towarzyszące: binduga – rekonstrukcja siedliska flisackiego, warsztaty ginących zawodów, warsztaty dla dzieci, kuchnia Urzecza, stoiska regionalnych rękodzielników, oraz warsztaty wycinanki i plecenia wianków.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

  Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

  W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
 • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

  Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

  W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.