Uczniowie z Niemiec z wizytą w Konstancinie-Jeziornie | Konstancin-Jeziorna

Uczniowie z Niemiec z wizytą w Konstancinie-Jeziornie

19-09-2023

W Konstancinie-Jeziornie goszczą, w ramach wymiany międzyszkolnej, uczniowie wraz z opiekunami z miasta partnerskiego Denzlingen. We wtorek (19 września) niemiecka i polska młodzież odwiedziła Urząd Miasta i Gminy, gdzie spotkała się z Ryszardem Machałkiem – pierwszym zastępcą burmistrza. 

Młodzież niemiecka przyjechała z wizytą do swoich przyjaciół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie, z którą od lat prowadzi wymianę międzyszkolną. Grupa 10 uczniów i 3 nauczycieli z Ruth-Cohn Schule w Denzlingen jest w naszej gminie od 15 września.

Ciekawy program

Niemieckich uczniów w swoich domach goszczą ich rówieśnicy z Dwójki. Gospodarze wymiany zadbali o bardzo bogaty i interesujący program wizyty. Goście m.in. brali już udział w warsztatach w Muzeum Wycinanki oraz nauki tańca dawnego i lekcji przyrody w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. A w planach mają jeszcze pobyt w Parku Wodnym Suntago oraz zwiedzanie m.in. Starego Miasta w Warszawie. Dzieci chętnie też uczestniczą w licznych szkolnych zajęciach, gdzie przełamują bariery językowe, integrują się z rówieśnikami i poznają polską kulturę. 

Wizyta w ratuszu

We wtorek (19 września) uczniowie z Denzlingen oraz ich konstancińscy koledzy mieli okazję zwiedzić Urząd Miasta i Gminy oraz spotkać się z Ryszardem Machałkiem, pierwszym zastępcą burmistrza, który m.in. opowiedział im o jedynym uzdrowisku na Mazowszu i zachęcił do odwiedzenia ciekawych miejsc w gminie Konstancin-Jeziorna. Na zakończenie spotkania każdy uczeń i opiekun otrzymali upominki przygotowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej magistratu. Uczniowie z Denzlingen do swoich domów wrócą 21 września.

Link otwiera sie w nowym oknie

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.
  • Grupa kilkunastu osób stoi obok siebie.

    Konstancińscy harcerze przeszli szlakiem św. Jakuba

    Harcerze z Uroczyska Konstancin kolejny raz pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych i przeszli szlakiem św. Jakuba. 11 druhów drogę z portugalskiego Viana do Castelo do Santiago de Compostela pokonało w 9 dni. Trasa liczyła ponad 220 kilometrów.