Mieszkanka Konstancina-Jeziorny skończyła 102 lata | Konstancin-Jeziorna

Mieszkanka Konstancina-Jeziorny skończyła 102 lata

27-10-2022

W środę (26 października) swoje 102. urodziny świętowała Irena Gębal, mieszkanka Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. W tym wyjątkowym dniu solenizantkę z życzeniami i kwiatami odwiedził m.in. Dariusz Zieliński, zastępca burmistrza gminy.

Grono najstarszych osób w gminie Konstancin-Jeziorna właśnie się powiększyło. Dołączyła do nich Irena Gębal, mieszkanka Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk. Seniorka w środę (26 października) świętowała 102. urodziny.

Gratulacje i życzenia

W tym wyjątkowym dniu dostojną solenizantkę z gratulacjami i życzeniami od władz samorządowych odwiedził zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. – Pani życie jest skarbnicą doświadczeń dla wielu pokoleń Polaków i naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem – podkreślił Dariusz Zieliński wręczając 102-latce list gratulacyjny. – Niech każdy obrót kalejdoskopu życia przynosi Pani radość i napawa poczuciem dumy z przebytych życiowych doświadczeń.
Nie zabrakło także kwiatów i upominku.

Humor i optymizm

Irena Gębal urodziła się 19 października 1920 r. Całe swoje życie spędziła w Warszawie. Tam się wychowała, chodziła do szkoły i pracowała. Zawodowo była związana z Polską Akademią Nauk. Pani Irena zabiegała o utworzenie Domu Seniora PAN w Konstancinie-Jeziornie. To ona ponad 50 lat temu położyła symboliczną cegłę pod fundament miejsca, w którym mieszka już od 33 lat. Solenizantka, mimo sędziwego wieku, tryska humorem oraz emanuje optymizmem i zaraża nim innych.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Sala pełna dzieci

    Są wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

    W gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych są jeszcze wolne miejsca. Dziewięć placówek, po dwóch etapach rekrutacji, może przyjąć łącznie 63 dzieci, również te spoza gminy Konstancin-Jeziorna. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy jednostek oświatowych.
  • Droga gruntowa jest równana

    Trwa równanie dróg gruntowych na terenie gminy

    Gmina Konstancin-Jeziorna sukcesywnie naprawia nierówności na swoich drogach gruntowych. W najbliższych dniach równiarka pojawi się na kolejnych ulicach. Będą to: Cedrowa, Akacjowa, Jaśminowa i Bukowa w Konstancinie-Jeziornie oraz Zawiejska w Borowinie.