Mieszkanka Konstancina-Jeziorny skończyła 103 lata | Konstancin-Jeziorna

Mieszkanka Konstancina-Jeziorny skończyła 103 lata

19-10-2023

W czwartek (19 października) swoje 103. urodziny świętowała Irena Gębal, mieszkanka Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk w Konstancinie-Jeziornie. W tym wyjątkowym dniu solenizantkę z życzeniami i kwiatami odwiedził m.in. Dariusz Zieliński, zastępca burmistrza gminy.

Irena Gębal, mieszkanka Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk, należy do grona najstarszych osób w gminie Konstancin-Jeziorna. Seniorka w czwartek (19 października) świętowała 103. urodziny.

Gratulacje i życzenia

W tym wyjątkowym dniu dostojną solenizantkę z gratulacjami i życzeniami od władz samorządowych odwiedził Dariusz Zieliński, zastępca burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. – Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego najnowszą historią Polski i jest Pani bezcenną skarbnicą wiedzy i doświadczeń – podkreślił wręczając 103-latce list gratulacyjny. – Święty Jan Paweł II nazwał seniorów „strażnikami pamięci zbiorowej”, proszę pamiętać, że nadal potrzebujemy Pani doświadczenia i życiowej mądrości. Na uroczystości nie zabrakło także kwiatów i upominków.

Humor i optymizm

Irena Gębal urodziła się 19 października 1920 r. Całe swoje życie spędziła w Warszawie. Tam się wychowała, chodziła do szkoły i pracowała. Zawodowo była związana z Polską Akademią Nauk. Pani Irena zabiegała o utworzenie Domu Seniora PAN w Konstancinie-Jeziornie. To ona ponad 50 lat temu położyła symboliczną cegłę pod fundament miejsca, w którym mieszka już od 34 lat. Solenizantka, mimo sędziwego wieku, tryska humorem oraz emanuje optymizmem i zaraża nim innych.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.