Nabór na ekspertów tematycznych oraz przedstawicieli NGO | Konstancin-Jeziorna

Nabór na ekspertów tematycznych oraz przedstawicieli NGO

10-01-2023

Wystartował nabór na ekspertów tematycznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia 2023 r. 

Stowarzyszenie Metropolia Warszawa, do którego należy gmina Konstancin-Jeziorna, oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy rozpoczęli prace nad „Strategią rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”.

Praca w grupach

Kluczowym aspektem tworzenia dokumentu jest współpraca z ekspertami oraz przedstawicielami trzeciego sektora, którzy razem z urzędnikami będą pracować w czterech grupach tematycznych. Są to: 

 • metropolia w ruchu,
 • metropolia otwarta na ludzi,
 • metropolia zrównoważona,
 • metropolia gospodarki.

Do zadań członków grup tematycznych będzie należało m.in.:

 • opiniowanie i zgłaszanie uwag do produktów procesu strategicznego (np. diagnoza strategiczna, model struktury funkcjonalno-przestrzennej);
 • wypracowanie wkładu do strategii w zakresie podejmowanym przez grupę (np. propozycje celów i kierunków działań); 
 • rekomendowanie odpowiednich zapisów do strategii (wpływ na przygotowanie poszczególnych produktów i projektu dokumentu).

Jak się zgłosić?

Kandydaci na członków grup tematycznych mogą zgłaszać się do 31 stycznia 2023 r. poprzez przesłanie formularza oraz niezbędnych oświadczeń (do pobrania na stronie: www.omw.um.warszawa.pl). Wypełnione dokumenty można:

 • dostarczyć do Biura Stowarzyszenia Metropolia Warszawa, ul. Twarda 18, 00-105 Warszawa (w zaklejonej kopercie zaadresowanej na stowarzyszenie i z dopiskiem: „Nabór do grup tematycznych – SRMW”);
 • wysłać pocztą na powyższy adres (liczy się data stempla pocztowego);
 • lub przesłać mailem na adres: biuroatsm [dot] waw [dot] pl (z tytułem wiadomości: „Nabór do grup tematycznych – SRMW”). 

Udział nieodpłatny

Eksperci oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych do prac związanych przygotowanie strategii zostaną wybrani przez komisję złożoną z trzech przedstawicieli zespołu projektowego. Udział w nich jest nieodpłatny. Szczegółowe informację, w tym regulamin naboru, dostępne są na stronie: www.omw.um.warszawa.pl.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

  Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

  Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
 • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

  LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

  Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.