Nabór uczestników do konstancińskiego Klubu Senior+ | Konstancin-Jeziorna

Nabór uczestników do konstancińskiego Klubu Senior+

01-12-2022

Trwa nabór do Klubu Senior+ na os. Mirków, który już w najbliższy piątek (2 grudnia) otworzy swoje podwoje. To miejsce dla nieaktywnych zawodowo mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna w wieku 60+. Deklaracje uczestnictwa przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Rycerskiej 13.

Klub Senior+ mieści się na parterze budynku gminnego przy ul. Anny Walentynowicz 24 na os. Mirków w Konstancinie-Jeziornie. Oficjalnie rozpocznie swoją działalność już w najbliższy piątek (2 grudnia), a jego gospodarzem będzie wyłoniony w drodze konkursu kierownik – stanowisko to objął Bogusław Poprzęcki. Miejsce przyjazne seniorom będzie czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–13.00.

Nieaktywni zawodowo mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna (w wieku 60+) mogą już zgłaszać chęć uczestnictwa w klubie. Deklaracje (druk do pobrania poniżej) przyjmuje Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Rycerskiej 13, ale uwaga – liczba miejsc jest ograniczona (limit to 30 osób) – decyduje kolejność zgłoszeń. A co czeka na seniorów? Spotkania towarzyskie i tematyczne z artystami z różnych dziedzin kultury, wyjścia do kin i teatrów, wycieczki krajoznawcze, warsztaty – plastyczne, kulinarne i robótki ręczne – to tylko niektóre propozycje z bogatej oferty klubu. Udział w zajęciach będzie odpłatny, a wysokość opłaty uzależniona będzie od sytuacji dochodowej uczestnika. Szczegóły w załączonym regulaminie i uchwale Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna oraz na stronie internetowej: www.opskonstancinjeziorna.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Wizualizacja nowoczesnego węzła przesiadkowego z autobusem, budynkiem poczekalni oraz pasażerami korzystającymi z infrastruktury transportu publicznego.

    Ponad 7,4 mln zł dofinansowania na nowy węzeł przesiadkowy

    Ponad 7,4 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Konstancina-Jeziorny na budowę nowoczesnego węzła przesiadkowego przy ul. Warszawskiej. Inwestycja o wartości ponad 17,3 mln zł powstanie na gminnym terenie znanym mieszkańcom jako „żeberko”. Prace nad dokumentacją dobiegają końca.
  • Na pierwszym planie leżą plany projektowe i kask ochronny, a w tle pracują walec drogowy oraz koparka przy budowie nowej drogi.

    Gmina przygotowuje budowę kolejnych dróg w Czarnowie

    Gmina Konstancin-Jeziorna wybuduje kolejne drogi w Czarnowie. Burmistrz Michał Wiśniewski podsiał umowy na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji w północnej i południowej części miejscowości. Oprócz nowych jezdni powstaną m.in. chodniki i oświetlenie