Ostatni dzwonek na tańszą kastrację i sterylizację | Konstancin-Jeziorna

Ostatni dzwonek na tańszą kastrację i sterylizację

14-11-2023

To już ostatni moment, aby skorzystać z możliwości bezpłatnego zaczipowania oraz tańszego zabiegu sterylizacji lub kastracji zwierzęcia. Wystarczy zgłosić się do jednej z lecznic weterynaryjnych biorących udział w akcji.

Akcja bezpłatnego czipowania zwierząt domowych, należących do mieszkańców naszej gminy, prowadzona jest od kilku lat. Właściciele za wszczepienie psu lub kotu elektronicznego identyfikatora nic nie płacą. Mikroczip zawiera unikatowy kod, który weterynarz rejestruje w międzynarodowej bazie danych. Dzięki temu, jeśli zwierzak zaginie, nie trafi anonimowo do schroniska, tylko wróci do swojego właściciela.

Gmina dofinansowuje także sterylizację oraz kastrację psów i kotów. Posiadacz czworonoga płaci za zabieg tylko połowę ceny. Jej wysokość jest uzależniona od płci i wagi zwierzęcia. W cenę są wliczone m.in.: wizyta kwalifikująca, wykonanie zabiegu, opieka pooperacyjna do czasu wybudzenia oraz wizyta kontrolna i zdjęcie szwów. Aby skorzystać z akcji należy zgłosić się do jednej z wymienionych lecznic, termin wizyty trzeba umówić telefonicznie. Akcja potrwa do wyczerpania środków, które zostały przeznaczone na ten cel w budżecie gminy, ale nie później niż do 15 grudnia.

Lecznice biorące udział w akcji

Aby skorzystać z akcji należy zgłosić się do jednej z 5 konstancińskich lecznic weterynaryjnych, termin wizyty trzeba umówić telefonicznie. Oto ich wykaz:

 • Lecznica Weterynaryjna Bielawa  ul. Lipowa 1D, tel.: 22 754 39 19;
 • Gabinet Weterynaryjny Monika Skrzek ul. Sobieskiego 5, tel.: 602 494 258;
 • Lecznica Weterynaryjna Anda  ul. Długa 8, tel.: 22 754 09 75;
 • Klinika Weterynaryjna WetMedyka ul. Pułaskiego 103, tel.: 22 462 44 62;
 • Animales Specjalistyczna Przychodnia Weterynaryjna ul. Warszawska 56, tel.: 502 348 466.
Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

  Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

  Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
 • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

  Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

  W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.