Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „Nasz zabytek” | Konstancin-Jeziorna

Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „Nasz zabytek”

22-10-2022

Tylko do 1 listopada można zgłaszać zabytkowe miejsca, którym warto dać nowe życie, do konkursu „Nasz zabytek”. Wystarczy zrobić zdjęcie i wypełnić formularz online. Zwycięski projekt ma szansę uzyskać dofinansowanie – do 1 mln zł.  

„Nasz zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpłynąć na swoje otoczenie. Jego zasady są proste. Na początek trzeba zrobić zdjęcie zaniedbanemu obiektowi, wpisanemu do rejestru zabytków, położonemu w okolicy miejsca naszego zamieszkania, a któremu warto przywrócić dawną świetność. Kolejny krok to wypełnienie i przesłanie elektronicznego formularza (jest na to czas do 1 listopada). Ważne! Im więcej zgłoszeń wpłynie na dany zabytek, tym większe szanse na nagrodę. Warto więc zachęcić do udziału w konkursie sąsiadów, znajomych i bliskich. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie – do 1 mln zł. Pieniądze trafią do właściciela zabytku, który będzie musiał przeznaczyć je na rewaloryzację obiektu i dostosowanie go do wybranej funkcji społecznej. Dzięki konkursowi w ostatnich latach nowe życie dostały m.in.: dworek w Uniejowie (woj. łódzkie), pałac w Kiełczynie (woj. dolnośląskie) czy budynek szkoły w Dziewkowicach (woj. opolskie).

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.mostthemost.pl Zabytek do konkursu można zgłosić również telefonicznie – 22 47 55 111 lub 517 884 088. Pod tymi numerami można też uzyskać pomoc w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. 

 

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Osoba w koszuli w kratę trzymająca biały kask i zwinięty projekt budowlany, stojącą nad stołem z planami technicznymi, okularami i laptopem.

    Bukowa, Głowackiego i Zaleśna – rozstrzygnięto przetarg na…

    Ciąg dalszy inwestycji drogowych w gminie. Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla kilku ulic, w tym Bukowej i Bartosza Głowackiego w Konstancinie-Jeziornie i Zaleśnej w Borowinie. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła Pracownia Projektowa Traffic.
  • spotkanie burmistrza z mieszkańcami sołectwa bielawa

    Burmistrz gminy spotkał się z mieszkańcami Bielawy

    Za nami ostatnie w tym roku spotkanie burmistrza Michała Wiśniewskiego z serii „Porozmawiajmy o waszej okolicy”. W środę (26 listopada) omawiano lokalne sprawy oraz potrzeby mieszkańców sołectwa Bielawa. Ze względu na duże zainteresowanie inicjatywa będzie kontynuowana w przyszłym roku.