Pamięci bohaterów Bitwy Warszawskiej | Konstancin-Jeziorna

Pamięci bohaterów Bitwy Warszawskiej

16-08-2021

Konstancin-Jeziorna oddał hołd bohaterom wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. W niedzielę (15 sierpnia) w jej 101. rocznicę złożono kwiaty i zapalono znicze w miejscach pamięci na os. Mirków i w Jeziornie. Dopełnieniem uroczystości był koncert patriotyczny w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego. 

Bitwa Warszawska z 1920 r. to jedna z decydujących bitew w dziejach świata. Miała duże znaczenie dla Europy i Polski, która dzięki odniesionemu zwycięstwu uchroniła swoją niepodległość i przeszkodziła bolszewizmowi w jego ekspansji na zachód. W jej 101. rocznicę Konstancin-Jeziorna oddał hołd bohaterom.

Kwiaty i koncert

W niedzielne przedpołudnie (15 sierpnia) złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze przed krzyżem upamiętniającym rocznicę zwycięstwa oręża polskiego w 1920 r. na os. Mirków oraz na Pomniku Obrońców Ojczyzny w Jeziornie. Po południu w altanie przy Konstancińskim Domu Kultury zabrzmiały polskie pieśni i piosenki patriotyczne w wykonaniu Konstancińskiego Chóru Kameralnego. Można było usłyszeć takie utwory jak: „Legiony”, „Piechotę”, „Warszawiankę”, „Przybyli ułani”, „Pierwsza kadrowa” i „Ej, dziewczyno”. 

Galeria zdjęć

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Dwa wozy strażackie, stojące przed dużym odnowionym budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie.

    OSP Konstancin-Jeziorna z dofinansowaniem na zakup wozu

    Do strażaków ochotników z Konstancina-Jeziorny trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jednostka OSP na zakup ciężkiego wozu dostanie 600 tys. zł dofinansowania. Drugie tyle dołoży gmina Konstancin-Jeziorna ze swojego budżetu.
  • Ulica, po której jedzie czerwono-pomarańczowy autobus komunikacji miejskiej. Nad jego przednią szybą wyświetla się napis: 710 Osiedle Kabaty.

    Komunikacja miejska bez zmian w czasie ferii zimowych

    W czasie tegorocznych ferii nie będzie zmian w komunikacji miejskiej na obszarze naszej gminy – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Od 29 stycznia do 13 lutego autobusy będą kursowały według stałych rozkładów jazdy.