Perły gminy Konstancin-Jeziorna na interaktywnej mapie | Konstancin-Jeziorna

Perły gminy Konstancin-Jeziorna na interaktywnej mapie

07-11-2022

Stowarzyszenie „Perły Mazowsza” Lokalna Grupa Działania, którego członkiem jest gmina Konstancin-Jeziorna, uruchomiła turystyczny serwis mapowy. W internetowym przewodniku znajdziemy m.in. informacje o zabytkach, szlakach rowerowych, obiektach sportowych czy punktach gastronomicznych.

Serwis mapowy powstał w ramach projektu „WALK – wspólnie, aktywnie, lokalnie, kulinarnie”, realizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie „Perły Mazowsza”, Bialskopodlaską Lokalną Grupę Działania, Lokalną Grupę Działania Ziemi Siedleckiej oraz partnera zagranicznego. Celem przedsięwzięcia jest promocja walorów turystycznych wszystkich czterech gmin należących do stowarzyszenia – Konstancin-Jeziorna, Góra Kalwaria, Tarczyn i Prażmów

Mapa atrakcji

Interaktywna mapa jest już dostępna pod adresem: perlymazowsza-mapa.pl. Serwis ma pomóc turystom i mieszkańcom regionu w odnalezieniu m.in. miejsc związanych z kreatywnym bądź aktywnym spędzaniem czasu i zdrowym trybem życia. Znajdziemy w nim informacje o zabytkach, szlakach rowerowych, obiektach sportowych oraz innych godnych uwagi atrakcjach turystycznych, przyrodniczych, kulturowych oraz historycznych. Jest także baza punktów gastronomicznych.

Każdy może wziąć udział

Serwis został niedawno uruchomiony i jest aktualizowany na bieżąco. Cały czas stowarzyszenie zaprasza też mieszkańców, w tym m.in. lokalnych przedsiębiorców i miejscowych rzemieślników do udziału w projekcie. Zgłoszenia są przyjmowane pod nr. tel. 22 715 79 54 lub mailowo: lgdatvp [dot] pl. Wpis do serwisu nic nie kosztuje. Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.


Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem operacji jest wzrost ruchu turystycznego związanego z promowaniem oraz rozwojem lokalnej przedsiębiorczości i producentów rolnych, a także zwiększeniem popularności obiektów rekreacyjnych umiejscowionych na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju z wykorzystaniem strony internetowej.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika zapraszająca na szkolenia.

    Rusza cykl szkoleń dla seniorów i opiekunów osób starszych

    Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie rozpoczyna cykl szkoleń dla i opiekunów osób starszych w ramach „Konstancin Cafe”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek (16 lipca) w dawnym ośrodku rehabilitacji reumatologicznej w Konstancinie-Jeziornie.
  • wizualizacja osiedla budynków mieszkalnych, w planie bawiące się dzieci

    Wniosek o ustalenie lokalizacji przy ul. Mirkowskiej –…

    Firma Arche wycofała wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, w trybie specustawy mieszkaniowej. Chodziło o budowę 4 budynków mieszkalnych oraz wielopoziomowego garażu.