Podziękowania burmistrza na koniec kadencji | Konstancin-Jeziorna

Podziękowania burmistrza na koniec kadencji

29-03-2024

Kazimierz Jańczuk nie będzie po raz kolejny ubiegał się o fotel burmistrza Konstancina-Jeziorny. Włodarz zrezygnował z wyścigu o urząd ze względów osobistych. Na swojego następcę rekomenduje Dariusza Zielińskiego, dotychczasowego zastępcę. Poniżej publikujemy list otwarty burmistrza skierowany do lokalnej społeczności.

Szanowni Mieszkańcy,

z Waszej woli przez ostatnie trzy kadencje miałem przyjemność i zaszczyt pełnić funkcję burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna – nie pojawiłem się znikąd, wcześniej przez wiele lat byłem radnym oraz przewodniczącym Rady Miejskiej.

Zgodnie z daną trzynaście lat temu obietnicą wsłuchiwałem się w Państwa oczekiwania i sukcesywnie je realizowałem. Uważałem, że priorytetem są zadania, które poprawiają standard naszego życia. Zaliczyłem do nich: rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, budowę i remonty dróg wraz z ich oświetleniem, budowę i modernizację obiektów oświatowych – szkół, przedszkoli i żłobka, a także gminnych obiektów zabytkowych – willi Hugonówka, Gryf i Kamilin. Konstancin-Jeziorna doczekał się wreszcie ratusza – godnej siedziby władz samorządowych oraz miejsca, w którym mieszkańcy mogą liczyć na kompleksową obsługę. Starałem się również widzieć potrzeby seniorów, dzieci i młodzieży. Szczególną uwagę zwracałem także na działania poprawiające bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Oczywiście każde z Państwa może mieć na temat mojej pracy swoją opinię i ja każdą z nich szanuję, ale nikt nie zaprzeczy temu, jak pozytywnie rozwinęła się w ostatnim czasie nasza gmina. Konstancin-Jeziorna stał się nowoczesnym europejskim miastem. Jest piękny, zadbany, zielony, czysty i bezpieczny. Jednak my, mieszkańcy, nie zawsze dostrzegamy to, co widzą inni – goście, turyści i nasi sąsiedzi, a ci chętnie nas odwiedzają i bardzo sobie chwalą pozytywne zmiany. Wszystkie działania, które prowadziłem i wdrażałem, odbywały się z poszanowaniem uzdrowiskowego charakteru naszej gminy. Zamierzałem kontynuować obrany kierunek zmian, by służyć dalej naszym mieszkańcom.

Niestety życie gwałtownie napisało dla mnie inny scenariusz, niż planowałem. W konsekwencji tego w nadchodzących wyborach samorządowych nie będę kandydował na stanowisko burmistrza. Wszystkim, którzy wspierali mnie w tej samorządowej działalności, składam serdeczne podziękowania.

Dziękuję radnym wszystkich kadencji, sołtysom, kołom gospodyń wiejskich, seniorom, strażakom z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, stowarzyszeniom, a przede wszystkim mieszkańcom, którzy zawsze mnie wspierali w realizacji planów.

Myślę, że nie zmarnowałem tego czasu, a wręcz przeciwnie – doprowadziłem do rozkwitu miasta i gminy. Konstancinowi-Jeziornie poświęciłem całe swoje życie – przypominam, że wcześniej byłem nauczycielem, wicedyrektorem i dyrektorem Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta.

Jednak nie żegnam się z samorządem. Mając duże doświadczenie i umiejętności kierowania zespołami ludzi, postanowiłem, jako osoba bezpartyjna, kandydować w najbliższych wyborach na radnego Rady Miejskiej. Chcę bowiem wspierać nowe władze samorządowe oraz dbać o realizację oczekiwań i wniosków mieszkańców.

Kazimierz Jańczuk
Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna

 

Autor
Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej

Najnowsze aktualności

  • Sala pełna dzieci

    Są wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

    W gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych są jeszcze wolne miejsca. Dziewięć placówek, po dwóch etapach rekrutacji, może przyjąć łącznie 63 dzieci, również te spoza gminy Konstancin-Jeziorna. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy jednostek oświatowych.
  • Droga gruntowa jest równana

    Trwa równanie dróg gruntowych na terenie gminy

    Gmina Konstancin-Jeziorna sukcesywnie naprawia nierówności na swoich drogach gruntowych. W najbliższych dniach równiarka pojawi się na kolejnych ulicach. Będą to: Cedrowa, Akacjowa, Jaśminowa i Bukowa w Konstancinie-Jeziornie oraz Zawiejska w Borowinie.