Ponad 150 uczniów zdało egzamin na kartę rowerową | Konstancin-Jeziorna

Ponad 150 uczniów zdało egzamin na kartę rowerową

22-06-2021

Aż 154 uczniów z konstancińskich szkół wzięło udział w praktycznym egzaminie na kartę rowerową, który w minioną sobotę (19 czerwca) przeprowadziła Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie. Wszyscy ukończyli go z pozytywnym wynikiem. 

Umiejętności jazdy na rowerze i wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce weryfikowali Stanisław Grudzień, komendant Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie i jego zastępca Sylwester Ropielewski, którzy posiadają do tego odpowiednie uprawnienia.

Wszyscy zdali 

Do egzaminu praktycznego przystąpiło łącznie 154 uczniów z klas 4–6 szkół podstawowych działających na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Został on przeprowadzony w mobilnym miasteczku ruchu drogowego – wyposażonym w miniznaki, sygnalizatory, przejścia dla pieszych i przejazdy kolejowe, które w sobotę (19 czerwca) stanęło na parkingu przy ul. Kolejowej – obok konstancińskiego magistratu. – Zdający musieli wykazać się m.in.: bardzo dobrą znajomością przepisów i znaków drogowych, umiejętnością utrzymania równowagi pozwalającej na swobodną jazdę rowerem, koordynacją jazdy z obserwacją otoczenia i odpowiednim reagowaniem na zmieniające się warunki na drodze – wymienia Stanisław Grudzień, komendant Straży Miejskiej. – Wszyscy zdający byli bardzo dobrze przygotowani i ukończyli go z wynikiem pozytywnym.

Na koniec egzaminu każdy uczeń otrzymał upominek ufundowany przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna – dzwonek rowerowy i opaskę odblaskową, a od organizatorów – breloczek i książeczkę edukacyjną „Na drodze” .

Podziękowania

W organizację egzaminu zaangażowali się również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie oraz funkcjonariusze Komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie. – Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc – dodaje Stanisław Grudzień.

Przypominamy! Karta rowerowa upoważnia dzieci i młodzież w wieku 10–18 lat do jazdy rowerem po drogach publicznych, a od 1 czerwca br. także hulajnogami elektrycznymi oraz innymi urządzeniami transportu osobistego. 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Sala pełna dzieci

    Są wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

    W gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych są jeszcze wolne miejsca. Dziewięć placówek, po dwóch etapach rekrutacji, może przyjąć łącznie 63 dzieci, również te spoza gminy Konstancin-Jeziorna. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy jednostek oświatowych.
  • Droga gruntowa jest równana

    Trwa równanie dróg gruntowych na terenie gminy

    Gmina Konstancin-Jeziorna sukcesywnie naprawia nierówności na swoich drogach gruntowych. W najbliższych dniach równiarka pojawi się na kolejnych ulicach. Będą to: Cedrowa, Akacjowa, Jaśminowa i Bukowa w Konstancinie-Jeziornie oraz Zawiejska w Borowinie.