Powstanie informator, stowarzyszenie czeka na zgłoszenia | Konstancin-Jeziorna

Powstanie informator, stowarzyszenie czeka na zgłoszenia

21-03-2022

Stowarzyszenie „Perły Mazowsza” Lokalna Grupa Działania, którego członkiem jest gmina Konstancin-Jeziorna, tworzy internetowy serwis mapowy oraz informator promujący m.in. lokalnych przedsiębiorców i rzemieślników. Wszyscy, którzy chcą się w nim znaleźć, do końca kwietnia mogą przesyłać swoje zgłoszenia.

Stowarzyszenie „Perły Mazowsza” Lokalna Grupa Działania zaprasza do udziału w projekcie „Wspólnie-Aktywnie-Lokalnie-Kulinarnie – Walk!”. Jest on adresowany do mieszkańców gmin: Konstancin-Jeziorna, Tarczyn, Prażmów i Góra Kalwaria, a w szczególności do lokalnych przedsiębiorców oraz gospodarstw prowadzących działalność wytwórczą w rolnictwie.

Serwis mapowy i informator

Projekt zakłada stworzenie internetowego serwisu mapowego oraz informatora, które w szerokim zakresie będą promowały:

 • lokalne gospodarstwa i wytwarzane przez nie produkty żywnościowe (takie jak: jajka, miód i wyroby pszczelarskie, mleko, owoce, pieczywo, przetwory, ryby, sery, soki, warzywa, wyroby mięsne, zboże – mąkę, zioła i przyprawy),
 • miejscowych rzemieślników oferujących dzieła własnych rąk,
 • punkty gastronomiczne mające w swoim menu potrawy przygotowane z lokalnych produktów,
 • miejsca związane z kreatywnym bądź aktywnym spędzaniem czasu,
 • elementy związane z prowadzeniem zdrowego trybu życia, m.in. siłownie plenerowe, szlaki rowerowe,
 • atrakcje turystyczne, przyrodnicze, kulturowe i historyczne.

Zgłoszenia

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zgłoszenia będą przyjmowane co najmniej do końca kwietnia 2022 r. Kontakt: 22 715 79 54 lub e-mail: lgdatvp [dot] pl.


Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Instytucja Zarządzająca PROW 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Celem operacji jest wzrost ruchu turystycznego związanego z promowaniem oraz rozwojem lokalnej przedsiębiorczości i producentów rolnych, a także zwiększeniem popularności obiektów rekreacyjnych umiejscowionych na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju z wykorzystaniem strony internetowej.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Laptop komputerowy i pulpit nawigacyjny dla systemu zarządzania dokumentami danych w bazie danych dokumentacji online w chmurze.

  Grant dla gminy na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa

  Konstancin-Jeziorna otrzyma 850 tys. zł na podniesienie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wsparcie przyznano w ramach rządowego programu „Cyberbezpieczny Samorząd” i zostanie przeznaczone m.in. na zakup urządzeń i oprogramowań. Wkład własny gminy to blisko 200 tys. zł.
 • Dwie kobiety siedza na przeciwko siebie i wypełniaja dokument. Za nimi baner z napisem: Gminny punkt konsultacyjny, a dalej zielone kwiaty i okno.

  Co zrobić, aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

  Ponad 1,1 mln zł na kompleksową termomodernizację budynków oraz wymianę kopciuchów trafiło do gminy w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Pomoc w ich wypełnieniu i rozliczeniu udzielana jest również w konstancińskim magistracie.