Prom Gassy–Karczew zaczyna sezon – sprawdź nowe ceny i rozkład | Konstancin-Jeziorna

Prom Gassy–Karczew zaczyna sezon – sprawdź nowe ceny i rozkład

21-04-2023
fot. A. Piętka

Prom kursujący pomiędzy Gassami a Karczewem wznowił funkcjonowanie. Tegoroczny sezon rozpoczął się w piątek (21 kwietnia) i potrwa do połowy listopada. Z przeprawy korzystać mogą zarówno piesi, jak i rowerzyści oraz kierowcy samochodów osobowych i dostawczych. Za bilet trzeba zapłacić nieco więcej niż rok temu.

Przeprawa promowa pomiędzy Gassami a Karczewem służy przede wszystkim lokalnej społeczności – dzięki niej mieszkańcy nie muszą nadrabiać kilkudziesięciu kilometrów drogą lądową, by dostać się na drugi brzeg Wisły. To także atrakcja turystyczna, szczególnie latem, z której chętnie korzystają rowerzyści. Po zimowej przerwie, w piątek (21 kwietnia) o godz. 10.00, prom wznowił kursowanie.

Rozkład i cennik

W dni powszednie (do 31 sierpnia) przeprawa czynna jest od godz. 6.00 do godz. 20.00, w soboty – w godz. 8.00–20.00, a w niedziele i święta – od godz. 9.00 do 20.00. W tym sezonie wzrosną nieco ceny biletów promowych. I tak stawka podstawowa za jedną osobę to 4 zł (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 3 zł, motocykl – 6 zł, samochód osobowy – 10 zł, samochód dostawczy (do 3,5 t) – 15 zł, samochód dostawczy (powyżej 3,5 t) – 18 zł i przyczepa od 7 do 10 zł.

Do listopada

Operator przeprawy liczy, że warunki atmosferyczne pozwolą na funkcjonowanie przeprawy promowej aż do końca listopada. Uwaga! Poza sezonem obowiązują inne rozkłady kursowania promu. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: prom-transeko.pl.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.