Prom Gassy–Karczew znowu pływa po Wiśle | Konstancin-Jeziorna

Prom Gassy–Karczew znowu pływa po Wiśle

22-04-2022
Prom w Gassach kursuje od 2014 r.

Kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już korzystać z przeprawy wiślanej łączącej Gassy z Karczewem. W czwartek (21 kwietnia), po zimowej przerwie, wznowiono jej działalność. Godziny pracy promu i cennik pozostały takie same, jak w ubiegłym roku.

Jak użyteczne jest połączenie promowe między Gassami a Karczewem wiedzą wszyscy, którzy często jeżdżą na drugi brzeg Wisły. Od kilku lat jest to oryginalny i wygodny sposób pokonania rzeki, a do tego w znaczący sposób skraca czas podróży. Prom jest także nie małą atrakcją np. w czasie letnich wycieczek rowerowych.

Godziny pracy

Od czwartku (21 kwietnia) przeprawa znów działa. Uruchomiono ją po zimowej przerwie. Godziny pracy promu są takie same, jak w ubiegłym roku. Przeprawa czynna jest przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku w godz. 6.00–20.00, w sobotę w godz. 8.00–20.00, a w niedzielę w godz. 9.00–20.00.

Cennik

Bez zmian pozostał także cennik za skorzystanie z przeprawy. Stawka podstawowa za jedną osobę to 3 zł (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 2 zł, motocykl – 5 zł, samochód osobowy – 9 zł, samochód dostawczy (do 3,5 t) – 12 zł, samochód dostawczy (powyżej 3,5 t) – 15 zł. Dodatkowo zapłacimy jeszcze za przyczepkę: małą – 5 zł, dużą – 9 zł.

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran z czterema osobami obradującymi zdalnie.

    W środę 42. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (29 czerwca) odbędzie się zwołana na wniosek burmistrza 42. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni zagłosują m.in. w sprawie zmian w uchwałach dotyczących budżetu na rok 2022 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Konstancin-Jeziorna na lata 2022–2028.
  • Grafika. Zielona trawa na której stoi mały domek z drewnianych klocków. Obok niego napisy: Pamiętaj, złóż deklarację o źródłach ogrzewania budynków oraz centralna baza emisyjności budynków. Mniejsza czcionką są podane szczegółowe informacje, które zostały powielone w artykule.

    Złóż deklarację o sposobie ogrzewania budynku

    Przypominamy! Właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych i obiektów usługowych muszą przekazać do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków informację czym są one ogrzewane. Deklarację można złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Jest na to czas tylko do 30 czerwca 2022 r.