Prom Gassy–Karczew znowu pływa po Wiśle | Konstancin-Jeziorna

Prom Gassy–Karczew znowu pływa po Wiśle

22-04-2022
Prom w Gassach kursuje od 2014 r.

Kierowcy, piesi i rowerzyści mogą już korzystać z przeprawy wiślanej łączącej Gassy z Karczewem. W czwartek (21 kwietnia), po zimowej przerwie, wznowiono jej działalność. Godziny pracy promu i cennik pozostały takie same, jak w ubiegłym roku.

Jak użyteczne jest połączenie promowe między Gassami a Karczewem wiedzą wszyscy, którzy często jeżdżą na drugi brzeg Wisły. Od kilku lat jest to oryginalny i wygodny sposób pokonania rzeki, a do tego w znaczący sposób skraca czas podróży. Prom jest także nie małą atrakcją np. w czasie letnich wycieczek rowerowych.

Godziny pracy

Od czwartku (21 kwietnia) przeprawa znów działa. Uruchomiono ją po zimowej przerwie. Godziny pracy promu są takie same, jak w ubiegłym roku. Przeprawa czynna jest przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku w godz. 6.00–20.00, w sobotę w godz. 8.00–20.00, a w niedzielę w godz. 9.00–20.00.

Cennik

Bez zmian pozostał także cennik za skorzystanie z przeprawy. Stawka podstawowa za jedną osobę to 3 zł (dzieci do 7 lat bezpłatnie). Do tego należy doliczyć środek transportu, którym się poruszamy: rower – 2 zł, motocykl – 5 zł, samochód osobowy – 9 zł, samochód dostawczy (do 3,5 t) – 12 zł, samochód dostawczy (powyżej 3,5 t) – 15 zł. Dodatkowo zapłacimy jeszcze za przyczepkę: małą – 5 zł, dużą – 9 zł.

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze z gradem

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek (18 czerwca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje od godz. 16.35 do godz. 19.30. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Droga asfaltowa, na poboczach drzewa

    Nowy asfalt na ul. Prawdziwka, utrudnienia na czas remontu

    Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy planuje w dniach 24–25 czerwca wymianę nawierzchni ul. Prawdziwka. W związku z tym droga na odcinku od ul. Bartosza Głowackiego w Kierszku do ul. Borowej w Konstancinie-Jeziornie będzie zamknięta dla ruchu.