Przymrozki – rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat | Konstancin-Jeziorna

Przymrozki – rolnicy mogą składać wnioski o oszacowanie strat

16-05-2024
fot. Pixabay

Producenci rolni, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane wiosennymi przymrozkami, mogą wnioskować o ich oszacowanie. Wypełniony dokument należy złożyć do 10 czerwca br. w kancelarii konstancińskiego magistratu.

Rolnicy z gminy Konstancin-Jeziorna mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym wywołane niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi. Chodzi o przymrozki, które wystąpiły na terenie gminy Konstancin-Jeziorna w okresie 17–19 i 26 kwietnia br. oraz późniejszych terminach. 

Wnioski

Zgłoszenie o oszacowanie szkód należy składać na formularzu (do pobrania poniżej):

 • w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 (pon. w godz. 9.00–17.00, wt.–pt. w godz. 9.00–15.00);
 • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna) – liczy się data wpływu do urzędu lub
 • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP: /4576mqsekc/SkrytkaESP.

Jest na to czas do 10 czerwca.

We wniosku należy:

 •  uwzględnić wszystkie uprawy i ich powierzchnię (również uprawy, w których straty nie wystąpiły);
 •  oznaczyć działki rolne (uprawy), na których wystąpiły szkody w związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych (należy oszacować procent strat).

Ponadto w zależności od rodzaju poniesionych szkód do wniosku należy dołączyć kopię wniosku o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego, złożonego do biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w 2024 r.

Ważne

Podana całkowita powierzchnia upraw rolnych w gospodarstwie w danym sezonie wegetacyjnym powinna być zgodna z powierzchnią zgłaszaną do dopłat bezpośrednich w ARiMR, a także  powierzchnia gospodarstwa rolnego, którą należy podać we wniosku, nie może być mniejsza niż powierzchnia zgłaszana do dopłat bezpośrednich. Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy (tel. 22 484 24 26).
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio
Do pobrania
Załącznik Size
Wniosek o oszacowanie szkód 108.75 KB

Najnowsze aktualności

 • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

  Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

  Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
 • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

  Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

  Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.