Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 721 coraz bliżej | Konstancin-Jeziorna

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 721 coraz bliżej

07-06-2023
Fot. Google Maps

Jeszcze w tym miesiącu Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie planuje ogłosić przetarg na rozbudowę drogi nr 721 z Piaseczna do Konstancina-Jeziorny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace mogą rozpocząć się jesienią. Szacunkowa wartość inwestycji to 98,3 mln zł.

Przebudowa wojewódzkiej „721” na odcinku od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców obu gmin. Droga od lat jest w fatalnym stanie technicznym, bez infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i rowerzystów.

Nowa droga

Wszystko ma się zmienić po planowanej modernizacji. Droga – na prawie pięciokilometrowym odcinku – zyska nową nawierzchnię oraz oświetlenie. Wybudowane zostaną też chodnik, ścieżka rowerowa i kilka przejść dla pieszych. Ponadto powstaną dwa ronda – na skrzyżowaniu z ul. Przesmyckiego w Piasecznie oraz z ul. Kołobrzeską w Konstancinie-Jeziornie. Ale to nie wszystko. Przebudowana zostanie także sieć energetyczna, gazowa i teleinformatyczna. Wstępnie na ten cel w budżecie Mazowsza – w tym roku i kolejnych latach – zaplanowano ponad 80 mln zł. Niestety, środki te okazały się niewystarczające. Dlatego w maju sejmik województwa zwiększył budżet na inwestycję o 18,5 mln zł.

Przetarg

Krok ten pozwolił Mazowieckiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Warszawie rozpocząć prace niezbędne do ogłoszenia przetargu. Ma to się stać jeszcze w czerwcu. – Trudno dziś jednoznacznie określić termin rozpoczęcia robót drogowych, bowiem uzależnione jest to od zakończenia postępowania przetargowego – informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW. – Zakładamy, że jesienią uda nam się przekazać plac budowy wykonawcy. Zadanie będzie realizowane na całej długości zaprojektowanego odcinka.

Gmina Konstancin-Jeziorna dołożyła swoją cegiełkę do inwestycji, której szacunkowa wartość ma wynieść aż 98,3 mln zł. Samorząd w 2022 r. przekazał Mazowszu, w formie dotacji celowej, ponad 267,2 tys. zł na sporządzenie dokumentacji projektowej.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika zapraszająca na szkolenia.

    Rusza cykl szkoleń dla seniorów i opiekunów osób starszych

    Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie rozpoczyna cykl szkoleń dla i opiekunów osób starszych w ramach „Konstancin Cafe”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek (16 lipca) w dawnym ośrodku rehabilitacji reumatologicznej w Konstancinie-Jeziornie.
  • wizualizacja osiedla budynków mieszkalnych, w planie bawiące się dzieci

    Wniosek o ustalenie lokalizacji przy ul. Mirkowskiej –…

    Firma Arche wycofała wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, w trybie specustawy mieszkaniowej. Chodziło o budowę 4 budynków mieszkalnych oraz wielopoziomowego garażu.