Rozpoczął się gruntowny remont dachu Szkoły Podstawowej nr 3 | Konstancin-Jeziorna

Rozpoczął się gruntowny remont dachu Szkoły Podstawowej nr 3

17-06-2024

Szkoła Podstawowa nr 3 w Konstancinie-Jeziornie będzie miała nowy dach. Właśnie rozpoczął się jego generalny remont. W ramach prac wymienione zostanie prawie 3 tys. mkw. nieszczelnego pokrycia. Inwestycja za blisko 1,9 mln zł ma być gotowa do końca września br.

Uczniowie Trójki przy ul. Bielawskiej 57 będą zdobywać wiedzę w lepszych warunkach. Właśnie rozpoczęły się prace remontowe związane z wymianą dachu na budynku szkoły. To konieczna inwestycja, ponieważ stare pokrycie dachowe było nieszczelne, a doraźne usuwanie usterek było nieopłacalne, co potwierdziła ekspertyza techniczna wykonana przez rzeczoznawcę budowlanego. W postępowaniu przetargowym na realizację tego zadania zwyciężyła firma lzolbud z Warszawy.

Zakres rozpoczętych właśnie prac obejmuje m.in.: demontaż starej i położenie nowej papy, wykonanie obróbek blacharskich, a także montaż orynnowania i nowej instalacji odgromowej. Roboty będą prowadzone etapami. Wszystko po to, żeby były one jak najmniej uciążliwe dla uczniów i pracowników szkoły. Remont generalny dachu o pow. około 3 tys. mkw. potrwa do końca września br. i będzie kosztował blisko 1,9 mln zł.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Wynik głosowania nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Konstancina-Jeziorny z dnia 24 czerwca 2025 r., przedstawiający 5 głosów „za”, 14 „przeciw”, 1 wstrzymujący się, brak głosów nieważnych i 1 osobę nieobecną, z imienną listą głosujących i podziałem kolorystycznym decyzji.

    Uchwała absolutoryjna Rady Miejskiej niezgodna z prawem

    Regionalna Izba Obrachunkowa wydała negatywną opinię o uchwale Rady Miejskiej w sprawie absolutorium dla burmistrza za 2024 r. W ocenie składu orzekającego jest ona niezgodna z prawem, a nawet gdyby była, to zarzuty radnych i tak nie dawałyby podstaw do nieudzielenia absolutorium.
  • Na zdjęciu widać remont drogi, na której powierzchni znajdują się ślady świeżo nałożonego asfaltu. W centrum obrazu widoczny jest duży, trójkątny znak ostrzegawczy przedstawiający sylwetkę pracownika trzymającego łopatę – symbolizuje on prace drogowe.

    Wielka inwestycja drogowa w Skolimowie – jest przetarg na 1…

    Gmina Konstancin-Jeziorna ogłosiła przetarg na rozbudowę infrastruktury drogowej w północno-zachodniej części Skolimowa. To pierwszy etap długo wyczekiwanej inwestycji, której wartość przekracza unijne progi dla robót budowlanych. Wykonawcy mogą składać oferty do 18 sierpnia br.