Rusza budżet partycypacyjny | Konstancin-Jeziorna

Rusza budżet partycypacyjny

05-05-2021

Po raz kolejny konstancinianie zdecydują, na co przeznaczyć część środków z gminnej kasy i wybiorą projekty, które samorząd zrealizuje w 2022 r. W najbliższy poniedziałek (10 maja) rusza budżet partycypacyjny. W tej edycji do dyspozycji mieszkańców jest łącznie 400 tys. zł. Pomysły będzie można zgłaszać do 28 maja.

W tym roku, pomimo trwającej pandemii COVID-19, mieszkańcy gminy Konstancina-Jeziorny znów mają szansę na realizację swoich pomysłów. Już w najbliższy poniedziałek (10 maja) startuje nabór projektów do nowej edycji budżetu partycypacyjnego.  

Zgłaszanie projektów

Zgłaszanie projektów jest bardzo proste i będzie odbywać się na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym. Wystarczy opracować swój pomysł, wejść na stronę internetową konstancin.konsultacje-spoleczne.pl i wypełnić formularz online. Można też złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77) projekt w wersji papierowej. Uwaga! Ze względu na sytuację epidemiczną nie ma konieczności zbierania podpisów popierających naszą inicjatywę. Do projektu nie dołączamy listy poparcia. Mieszkańcy gminy na zgłoszenie swoich pomysłów będą mieli czas od 10 do 28 maja br.

Do podziału 400 tys. zł

W tej edycji budżetu partycypacyjnego do zagospodarowania jest 400 tys. zł, w tym 300 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 100 tys. zł na zadania z zakresu m.in.: turystyki, sportu, rekreacji i kultury. Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku obowiązuje ograniczenie – maksymalna wartość zgłaszanego zadania nie może przekroczyć 100 tys. zł – dla inwestycji i remontów oraz 25 tys. zł – dla projektów pozostałych.

Więcej informacji

Więcej informacji udziela koordynator budżetu partycypacyjnego w godzinach pracy urzędu (pon.: 9.00–17.00, wt.–pt.: 8.00–16.00) – telefonicznie (22 484 24 45) lub mailowo (komunikacjaspolecznaatkonstancinjeziorna [dot] pl).

Głosowanie we wrześniu

Na projekty, które przejdą weryfikację formalno-merytoryczną, zagłosujemy w dn. 1–15 września. Wyniki, a co za tym idzie zadania, które zostaną zrealizowane w 2022 r., poznamy najpóźniej do 28 września. Szczegóły: konstancin.konsultacje-spoleczne.pl

Autor
Patryk Siepsiak
Do pobrania
Załącznik Size
Regulamin Budżetu Partycypacyjnego 2022 666.67 KB

Najnowsze aktualności

  • Ściana budynku, ceglana czerwona elewacja. Przed nim chodnik, a w tle rosną krzewy i drzewa.

    Ostatni moment na złożenie wniosku do budżetu gminy na 2024…

    Do 30 września m.in. radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy mogą składać wnioski do projektu budżetu gminy Konstancin-Jeziorna na 2024 rok. Zgłaszane propozycje muszą dotyczyć wyłącznie zadań własnych gminy.
  • Mapka. Widok działki obrysowanej zieloną linią z góry.

    Działka przy ul. Wilanowskiej czeka na nowego właściciela

    Gmina Konstancin-Jeziorna sprzedaje – w drodze przetargu nieograniczonego – działkę niezabudowaną przy ul. Wilanowskiej, o powierzchni ponad 4 tys. 620 ha. Grunt trafi pod młotek 4 grudnia 2023 r. Jego cena wywoławcza to 25 mln zł.