To już koniec sezonu, lodowisko miejskie zamknięte | Konstancin-Jeziorna

To już koniec sezonu, lodowisko miejskie zamknięte

26-02-2024
fot. A. Piętka

Wcześniej niż planowano zakończył się tegoroczny sezon na lodowisku miejskim w Parku Zdrojowym. Obiekt został już zamknięty. Wszystko przez panujące w ostatnich dniach warunki atmosferyczne – wysoką temperaturę oraz opady deszczu, a także brak prognoz gwarantujących powrót zimy.

Lodowisko przy konstancińskim amfiteatrze działało od 23 grudnia 2023 r. Ślizgawka cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna i nie tylko. Atrakcję w Parku Zdrojowym odwiedziło ponad 7 tys. osób, nie wliczając w to uczniów korzystających z obiektu w ramach zajęć wychowania fizycznego oraz w przerwach – świąteczno-noworocznej i feryjnej, a także uczestników akcji specjalnych, podczas których wstęp na ślizgawkę był bezpłatny.

Niestety, tegoroczny sezon dobiegł już końca. Lodowisko miało być otwarte do końca lutego, niestety zostało zamknięte wcześniej niż planowano. Wszystko przez panującą w ostatnich dniach kapryśną aurę – wysoką temperaturę oraz opady deszczu, a także brak prognoz gwarantujących powrót zimy. Na dniach ruszą prace rozbiórkowe ślizgawki. – Bardzo dziękujemy za ten sezon i już zapraszamy na kolejny – mówi Mariusz Kochański, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie. – Lodowisko wróci prawdopodobnie w grudniu br.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).