Spotkanie w sprawie inwestycji na terenie dawnej Fabryki Papieru | Konstancin-Jeziorna

Spotkanie w sprawie inwestycji na terenie dawnej Fabryki Papieru

10-05-2024
Wizualizacja inwestycji, fot. Arche S.A.

Ważne przypomnienie! W najbliższy wtorek (14 maja br.) o godz. 18.00 w konstancińskim magistracie odbędzie się spotkanie poświęcone inwestycji, którą na terenie dawnej Fabryki Papieru przy ul. Mirkowskiej, planuje firma Arche S.A. Chodzi o budowę 4 budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi oraz wielopoziomowego garażu.

Inwestycja firmy Arche S.A. jest planowana na części działek o nr. ew. 17 i 10/26 z obrębu 02-01. Na terenie dawnej Fabryki Papieru przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie mają stanąć 4 budynki mieszkalne z lokalami usługowymi oraz wielopoziomowy garaż. Planowana liczba mieszkań została ustalona w przedziale 140–145, a liczba mieszkańców to maksimum 322 osoby.

Spotkanie w ratuszu

19 kwietnia br. spółka złożyła do Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji w trybie specustawy mieszkaniowej. Wniosek oraz załączone do niego dokumenty dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami oraz do udziału w spotkaniu poświęconemu planowanej inwestycji, które odbędzie się w najbliższy wtorek (14 maja br.) o godz. 18.00 w sali posiedzeń Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Piaseczyńskiej 77. Podczas spotkania, które będzie transmitowane na żywo w serwisie YouTube, firma Arche przedstawi zamierzenie inwestycyjne.

Zgłaszanie uwag

Przypominamy, że uwagi do wniosku można składać w terminie 27 kwietnia–17 maja br. (podając imię i nazwisko lub nazwę jednostki organizacyjnej i adresu osoby składającej uwagę):

 • w formie papierowej:
  • w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77;
  • drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77, 05-520 Konstancin-Jeziorna). 
 • w formie elektronicznej:
  • za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP: /4576mqsekc/SkrytkaESP;
  • za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail – planowanieatkonstancinjeziorna [dot] pl.

Ostateczną decyzję odnośnie lokalizacji inwestycji podejmie Rada Miejska Konstancin-Jeziorna.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • Grafika zapraszająca na szkolenia.

  Rusza cykl szkoleń dla seniorów i opiekunów osób starszych

  Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie rozpoczyna cykl szkoleń dla i opiekunów osób starszych w ramach „Konstancin Cafe”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek (16 lipca) w dawnym ośrodku rehabilitacji reumatologicznej w Konstancinie-Jeziornie.
 • wizualizacja osiedla budynków mieszkalnych, w planie bawiące się dzieci

  Wniosek o ustalenie lokalizacji przy ul. Mirkowskiej –…

  Firma Arche wycofała wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, w trybie specustawy mieszkaniowej. Chodziło o budowę 4 budynków mieszkalnych oraz wielopoziomowego garażu.