Sprawdź, czy twój szyld jest zgodny z uchwałą krajobrazową | Konstancin-Jeziorna

Sprawdź, czy twój szyld jest zgodny z uchwałą krajobrazową

20-12-2022

Od 28 kwietnia 2021 r. w gminie Konstancin-Jeziorna obowiązuje uchwała krajobrazowa. Przypominamy o zasadach umieszczania szyldów reklamowych, ich wymiarach oraz standardach jakościowych, tak aby były zgodne z prawem.

Szyld jest wizytówką każdej firmy. Warto zadbać o to, aby w estetyczny, profesjonalny, a przede wszystkim zgodny z prawem sposób – czyli obowiązującą w gminie Konstancin-Jeziorna od 28 kwietnia 2021 r. uchwałą krajobrazową – informował o prowadzonej działalności. Taka forma reklamy sprawi, że konstancińskie ulice i budynki staną się ładniejsze, a sama reklama skuteczniejsza. Każda osoba prowadząca działalność na terenie gminy Konstancin-Jeziorna powinna się zapoznać z obowiązującymi zasadami dotyczącymi sytuowania szyldów (plik do pobrania poniżej) – a nie są one skomplikowane. 

Trwają wizje terenowe

Przestrzegania zapisów uchwały krajobrazowej strzegą pracownicy Wydziału Planowania Przestrzennego. Urzędnicy od kilku miesięcy prowadzą wizje lokalne na konstancińskich ulicach. Ich efektem są już 34 postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Wynosi ona 112 zł dziennie plus 10 zł za każdy metr kwadratowy pola powierzchni nielegalnej reklamy, licząc od daty wszczęcia postępowania.

Więcej informacji

Z treścią uchwały krajobrazowej można się zapoznać w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Planowanie przestrzenne/Uchwała krajobrazowa. Położenie nieruchomości w strefie ochrony uzdrowiskowej można sprawdzić na stronie Gminnego Systemu Informacji Przestrzennej: gsip.konstancinjeziorna.pl.

Autor
Patryk Siepsiak
Do pobrania

Najnowsze aktualności

  • plakat Budżet Obywatelski Mazowsza

    Głosujemy w Budżecie Obywatelskim Mazowsza 2025

    Do 23 czerwca 2024 r. trwa głosowanie w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. O głosy mieszkańców województwa walczy aż 288 projektów. Są wśród nich zadania, które dotyczą naszej najbliższej okolicy. Zachęcamy do popierania lokalnych inicjatyw.
  • Grafika wektorowa. Ikony osób stojących wokół napisu NGO. Poniżej tekst: Otwarty konkurs ofert.

    Ostatnie dni na złożenie wniosku w ramach konkursu ofert

    Tylko do najbliższej środy (19 czerwca), do godz. 13.00, trwa nabór wniosków w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych. Kwota, jaką gmina Konstancin-Jeziorna zamierza przeznaczyć na realizację zadań z zakresu m.in. kultury fizycznej, turystyki i integracji to 150 tys. zł.