Sprawdź, jak instytucje pracują w długi weekend czerwcowy | Konstancin-Jeziorna

Sprawdź, jak instytucje pracują w długi weekend czerwcowy

08-06-2023

Długi weekend czerwcowy oznacza zmiany w funkcjonowaniu wielu instytucji publicznych. W piątek (9 czerwca) zamknięty będzie konstanciński magistrat oraz większość gminnych jednostek organizacyjnych. Normalnie pracować będzie m.in. Zakład Gospodarki Komunalnej i straż miejska.

Czwartek 8 czerwca (Boże Ciało) jest dniem ustawowo wolny od pracy. Zamknięte będą zarówno Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, jak i wszystkie gminne jednostki organizacyjne. W święta dyżur pełni jedynie straż miejska. 

9 czerwca

Piątek (9 czerwca) to z kolei dzień roboczy, jednak ze względu na specyfikę (pomiędzy świętem a weekendem) także wiele instytucji publicznych będzie zamkniętych. Przed planowaną wizytą lepiej zawczasu sprawdzić, które jednostki będą w piątek otwarte. Oto nasza ściągawka.

9 czerwca bez zmian pracują: 

 • Straż Miejska – ul. Warszawska 32, tel.: 22 484 24 91, 602 291 864, 986 (alarmowy).
 • Zakład Gospodarki Komunalnej – ul. Warecka 22 i ul. Mirkowska 39A – dane kontaktowe.
 • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej – Przychodnia Rejonowa nr 1 (ul. Warecka 15A, tel.: 22 756 46 93 – poradnia ogólna) oraz Przychodnia Rejonowa nr 2 (ul. Pocztowa 6, tel. 22 756 43 09 – poradnia ogólna).
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Żeromskiego 12) – czynny w godz. 8.00–16.00.
 • Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) – czynna kasa KDK w godz. 12.00–18.00. Natomiast w sobotę (10 czerwca) i w niedzielę (11 czerwca) otwarta będzie jedynie wystawa fotografii Wojciecha Druszcza „Obiektywnie” (w godz. 11.00–18.00).
 • Biblioteka Publiczna (tylko wybrane filie) – Biblioteka Główna (ul. Świetlicowa 1) oraz filia Słomczyn (ul. Wiślana 83) w godz. 8.00–14.00. Natomiast w sobotę (10 czerwca) czynna będzie jedynie Biblioteka Główna w godz. 10.00–16.00.

9 czerwca zamknięte będą:

 • Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Piaseczyńska 77) – dyżur w godz. 9.00–15.00 będzie pełnił jedynie pracownik Urzędu Stanu Cywilnego odpowiedzialny za rejestrację aktów zgonu. W zamian za 9 czerwca ratusz będzie otwarty w sobotę 17 czerwca. W tym dniu Biuro Obsługi Mieszkańca czynne będzie w godz. 9.00–15.00.
 • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej – Wiejski Ośrodek Zdrowia w Słomczynie (ul. Wilanowska 277) i Wiejski Ośrodek Zdrowia w Opaczy (Opacz 8).
 • Ośrodek Pomocy Społecznej (ul. Rycerska 13) – w zamian za 9 czerwca OPS otwarty będzie w sobotę 17 czerwca w godz. 8.00–16.00.
 • Biblioteka Publiczna – filie Skolimów (ul. Moniuszki 22 B), filia Opacz (Opacz 8) i Grapa (ul. Sobieskiego 13).
 • Starostwo Powiatowe w Piasecznie (ul. Chyliczkowska 14) – w tym filia Wydziału Komunikacji i Transportu w konstancińskim ratuszu.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

W powiecie piaseczyńskim działają dwa punkty, w których świadczona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna (od poniedziałku do piątku w godz. 18.00–8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy). Są to:

 • Szpital im. prof. M. Weissa (ul. Wierzejewskiego 12, budynek dawnego Ambulatorium Chirurgii Urazowej);
 • Szpital św. Anny (ul. Mickiewicza 39).

Warto jednak pamiętać, że w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej złożył swoją deklarację.

Autor
Julita Wołoszyńsk-Matysek

Najnowsze aktualności

 • Grafika zapraszająca na szkolenia.

  Rusza cykl szkoleń dla seniorów i opiekunów osób starszych

  Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie rozpoczyna cykl szkoleń dla i opiekunów osób starszych w ramach „Konstancin Cafe”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek (16 lipca) w dawnym ośrodku rehabilitacji reumatologicznej w Konstancinie-Jeziornie.
 • wizualizacja osiedla budynków mieszkalnych, w planie bawiące się dzieci

  Wniosek o ustalenie lokalizacji przy ul. Mirkowskiej –…

  Firma Arche wycofała wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie, w trybie specustawy mieszkaniowej. Chodziło o budowę 4 budynków mieszkalnych oraz wielopoziomowego garażu.