Startuje egzamin ósmoklasisty – trzymamy kciuki | Konstancin-Jeziorna

Startuje egzamin ósmoklasisty – trzymamy kciuki

14-05-2024

179 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Konstancin-Jeziorna przystępuje do egzaminu ósmoklasisty. We wtorek (14 maja) o godz. 9.00 uczniowie zmierzą się z językiem polskim. W kolejnych dniach na młodzież czeka jeszcze sprawdzian z matematyki i języka obcego. Za wszystkich piszących trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.

We wtorek (14 maja), punktualnie o godz. 9.00, startuje kolejny egzaminacyjny maraton. Tym razem swoją wiedzą muszą się wykazać uczniowie szkół podstawowych. Na początek ósmoklasiści zmierzą się z językiem polskim, w środę (15 maja) z matematyką, a w czwartek (16 maja) z językiem obcym nowożytnym. Egzamin ten jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

Ponad 170 uczniów

W tym roku w gminie Konstancin-Jeziorna egzamin ósmoklasisty zdaje łącznie 179 osób. To uczniowie sześciu publicznych podstawówek i jednej prywatnej. I tak do sprawdzianu podchodzi:

 • w Szkole Podstawowej nr 1 – 39 uczniów, 
 • w Szkole Podstawowej nr 2 – 39 uczniów, 
 • w Szkole Podstawowej nr 3 – 20 uczniów, 
 • w Szkole Podstawowej nr 4 w Słomczynie – 19 uczniów, 
 • w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 – 18 uczniów,
 • w Szkole Podstawowej nr 6 w Opaczy – 19 uczniów, 
 • w Szkole Podstawowej Montessori No Bell – 25 uczniów.

Trzymamy kciuki

Egzamin ósmoklasisty jest bardzo ważny podczas rekrutacji do szkoły średniej. Za trzy testy można dostać w sumie 100 punktów. Kolejne punkty przyznawane są za świadectwo i udziały m.in. w konkursach. Absolwent podstawówki może zebrać aż 200 punktów. Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 3 lipca.

Za wszystkich piszących trzymamy kciuki i życzymy połamania piór.

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

  Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

  Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
 • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

  Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

  Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.