Strażnicy miejscy patrolują miasto na rowerach | Konstancin-Jeziorna

Strażnicy miejscy patrolują miasto na rowerach

02-07-2021

Strażnicy miejscy ponownie patrolują ulice Konstancina-Jeziorny na rowerach. Właśnie w ten sposób pilnują porządku m.in. w Parku Zdrojowym, ścieżce zdrowia i innych miejscach, do których nie są w stanie dojechać samochodem.

Konstancińscy strażnicy wsiedli na jednoślady kolejny rok z rzędu. Rowerowe patrole, złożone z dwóch osób, po raz pierwszy wyruszyły w miasto w miniony czwartek (1 lipca).

W centrum, ale nie tylko

Funkcjonariusze cykliści pełnią służbę przede wszystkim w ścisłym centrum Konstancina-Jeziorny, ale nie tylko. Można ich też spotkać w rejonie Parku Zdrojowego i oczka wodnego przy ul. Wilanowskiej, na ścieżce zdrowia w Chojnowskim Parku Krajobrazowym, a także w pobliżu boisk, alei spacerowych i placów zabaw, czyli wszędzie tam, gdzie jest utrudniony dojazd samochodem.

Przyjemne z pożytecznym

Podczas patroli strażnicy szczególną uwagę zwracają na osoby, które m.in. spożywają alkohol w miejscach publicznych, zostawiają swoje auta tam, gdzie parkować nie wolno, a także zaśmiecają oraz zakłócają ład i porządek. – Duża mobilność rowerowych patroli sprawia, że są one doskonałym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych – przyznaje Stanisław Grudzień, komendant Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie. – Łącząc przyjemne z pożytecznym strażnicy dbają o swoją kondycję, środowisko i bezpieczeństwo mieszkańców.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.