Teraz zdjęcie do dowodu zrobisz w konstancińskim urzędzie | Konstancin-Jeziorna

Teraz zdjęcie do dowodu zrobisz w konstancińskim urzędzie

11-02-2025

Konstanciński magistrat wprowadził kolejne udogodnienie dla mieszkańców! Od wtorku (11 lutego) w Urzędzie Miasta i Gminy działa fotobudka do ekspresowego wykonywania zdjęć do dokumentów. Dzięki urządzeniu można zrobić fotografię nie tylko do dowodu osobistego, ale również do prawa jazdy czy legitymacji.

Konstanciński magistrat stale zmienia się dla mieszkańców. Od kilku tygodni w ratuszu działa elektroniczny system kolejkowy. Teraz wprowadzono kolejne udogodnienie, które ma pomóc w załatwieniu jak największej liczby spraw w jednym miejscu i najkrótszym możliwym czasie. 

Szybko i wygodnie

Od wtorku (11 lutego) w urzędzie działa fotobudka do ekspresowego wykonywania zdjęć do dokumentów. Nowoczesne i samoobsługowe urządzenie stanęło w sali obsługi mieszkańców. Dzięki fotobudce można szybko zrobić zdjęcie do dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy czy legitymacji. Urządzenie jest bardzo proste w użytkowaniu, lektor krok po kroku prowadzi przez proces wykonywania zdjęcia.

Kartą i gotówką

Koszt jednej sesji (4 zdjęcia) to 30 zł. Zapłacić można kartą, a także gotówką. Warto jednak pamiętać, że automat przyjmuje jedynie banknoty dwudziestozłotowe i dziesięciozłotowe oraz monety od 50 gr do 5 zł, ponieważ nie wydaje reszty. Fotobudka jest dostępna w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy – w poniedziałki w godz. 8.00–17.45, od wtorku do czwartku w godz. 8.00–15.45 i w piątki w godz. 8.00–13.45.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Nowoczesny schron z betonowymi ścianami i łóżkami

    Miejsca doraźnego schronienia, jest przetarg na dokumentację

    W trzech konstancińskich szkołach podstawowych powstaną miejsca doraźnego schronienia. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej adaptacji wybranych pomieszczeń. Na ten cel samorząd pozyskał 300 tys. zł.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli strażaków z burmistrzem Michałem Wiśniewskim

    Strażacy ochotnicy podsumowali pięć lat i wybrali nowe…

    W piątek (19 czerwca) odbył się 13. Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP. Była to okazja do podsumowania kadencji 2021–2026 i wyboru nowych władz. Po 30 latach funkcję prezesa zarządu przekazał druh Grzegorz Szewczyk, a jego następcą został Mateusz Siudziński.