Trzy dotacje dla Ochotniczych Straży Pożarnych | Konstancin-Jeziorna

Trzy dotacje dla Ochotniczych Straży Pożarnych

03-08-2023
15 tys. zł trafi m.in. do OSP Kawęczynek

Ochotnicze Straże Pożarne w Bielawie, Kawęczynku i Konstancinie-Jeziornie pozyskały środki finansowe na doposażenie swoich jednostek. Łącznie trafił do nich 45 tys. zł. Dotacje przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Druhowie OSP sukcesywnie doposażają swoje jednostki w nowy sprzęt. Jest to możliwe dzięki aplikowaniu do różnego rodzaju programów, czy to rządowych, czy prywatnych. Tym razem strażakom ochotnikom udało się pozyskać środki finansowe z Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Umowy dotacyjne z beneficjentami zostały podpisane w miniony poniedziałek (31 lipca) w siedzibie OSP Dawidy. Do trzech jednostek – w Bielawie, Kawęczynku i Konstancinie-Jeziornie – trafi łącznie 45 tys. zł. Każda z nich otrzyma po 15 tys. zł. I tak OSP Bielawa i OSP Konstancin-Jeziorna z przeznaczeniem na aktywowanie i doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych, a OSP Kawęczynek na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).