Uczniowie Dwójki znów są w finale ogólnopolskiego konkursu | Konstancin-Jeziorna

Uczniowie Dwójki znów są w finale ogólnopolskiego konkursu

20-04-2023

„Wyprawa po Konstancinie” to niezwykle interesująca gra stworzona przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Aplikacja internetowa trafiła już na mapę „Geniallnych miejsc” i walczy o pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie. Jego regionalne wyniki poznamy 25 kwietnia.

Organizatorem konkursu „Geniallne Miejsca” jest Sekcja Informatyki Szkolnej Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Jego uczestnicy mieli za zadanie przygotować, w specjalnej aplikacji, prezentację – w postaci gry online lub wirtualnego pokoju zagadek – na temat miejscowości, w której mieszkają. W tegorocznej edycji aż 108 drużyn z niemal całej Polski udowodniło, że zna swoją okolicę i potrafi pięknie o niej opowiedzieć. Jury spośród nadesłanych prac wybrało 78, które trafiły na interaktywną mapę. Ponownie jest wśród nich gra stworzona przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie.

Spacerkiem po Konstancinie

W ubiegłym roku tematem przewodnim pracy autorstwa konstancińskiej młodzieży była kolejka wilanowska. Tym razem Kalina Misiak, Zuzanna Kamać, Laura Kamińska i Gabriela Jasienicka, uczennice z kl. 8a, zaproponowały „Wyprawę po Konstancinie”, czyli wirtualny pokój zagadek. – Przemierzając trasę historycznego centrum osady Konstancin, czyli obecnej ul. Sienkiewicza, gracze rozwiązują zagadki i pokonują różne przeszkody – wyjaśnia Wojciech Guszkowski, opiekun grupy i nauczyciel historii w SP nr 2. – Poprzez zabawę przybliżamy historię naszej miejscowości, w tym m.in. słynnych willi.
Teraz każdy na wyciągnięcie myszki może zajrzeć do różnych zakątków Konstancina-Jeziorny i sprawdzić swoją wiedzę. Wystarczy wejść na stronę: sis.pti.org.pl/poznajcie-geniallna-polske.

Zagraj i zostaw komentarz

„Wyprawa po Konstancinie” zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu, w którym wyłonieni zostaną zwycięzcy poszczególnych regionów. Uczniowie Dwójki są w ścisłej czołówce województwa mazowieckiego. Wyniki poznamy 25 kwietnia. – Zachęcamy do grania, oceniania i dzielenia się swoimi komentarzami na temat gry – dodaje nauczyciel Dwójki. – To świetna zabawa i ciekawa alternatywa spędzenia wolnego czasu.

Konkurs odbywa się pod patronatem ministra edukacji i nauki, Polskiej Organizacji Turystycznej, marszałka województwa mazowieckiego oraz wielu marszałków innych województw, a także mazowieckiej kurator oświaty.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Dzieci bawiące się klockami, siedzą na podłodze w przedszkolu.

    Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów…

    W poniedziałek (5 maja) rusza nabór uzupełniający do miejskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W dziewięciu placówkach dostępnych jest jeszcze łącznie 109 wolnych miejsc. Wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
  • Grafika informacyjna zapraszająca mieszkańców sołectw i osiedli na cykl spotkań z burmistrzem Michałem Wiśniewskim, dotyczących inwestycji, planów i potrzeb lokalnej społeczności.

    7 maja spotkanie z mieszkańcami Piasków, Cieciszewa i…

    Przed nami czwarte spotkanie z burmistrzem gminy Konstancin-Jeziorna w ramach cyklu „Porozmawiajmy o waszej okolicy”. Tym razem zaproszenie kierowane jest do mieszkańców sołectw Piaski, Cieciszew i Dębówka. Zebranie odbędzie się 7 maja o godz. 18.00 w Domu Ludowy w Cieciszewie.