Dzieci mogą choć na chwilę zapomnieć o wojnie | Konstancin-Jeziorna

Dzieci mogą choć na chwilę zapomnieć o wojnie

10-03-2022

Tutaj chociaż na chwilę mają szansę zapomnieć o wojnie. Na dzieci z Ukrainy, które w ostatnich dniach przyjechały do gminy Konstancin-Jeziorna, w świetlicy środowiskowej przy ul. Sobieskiego 13 czekają zajęcia edukacyjne, gry i zabawy. Czas ciekawie spędzają ze swoimi polskimi rówieśnikami.

Uciekli przed wojną, a w gminie Konstancinie-Jeziornie znaleźli bezpieczne schronienie. Dla ukraińskich dzieci to ciężkie chwile. Na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych, które odbywają się w świetlicy środowiskowej przy ul. Sobieskiego 13 (willa Gryf), choć na chwilę mogą zapomnieć o trudnej rzeczywistości, w której się znaleźli.

Frekwencja na zajęciach pokazuje, że są one potrzebne. Tutaj na dzieci z Ukrainy czekają m.in. zabawki, kolorowanki i gry planszowe. Spotkania w willi Gryf są też okazją do integracji z polskimi rówieśnikami. A to wszystko pod czujnym okiem opiekuna. Świetlica środowiskowa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00–19.00.


З понеділка по п'ятницю з 14.00-19.00 запрошуємо дітей з України на виховні та доглядальні години. Місце: вілла Gryf (вул. Sobieskiego 13), Konstancin-Jeziorna.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej niebieski napis burze. W tle fragment granatowego parasola oraz krople deszczu.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Burze

    Zapowiada się burzowe popołudnie i wieczór. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia. Alert obowiązuje w sobotę (18 maja) od godz. 13.00 do godz. 22.00. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencje.

    LGD Perły Mazowsza zaprasza na konferencję

    Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza 28 maja br. na konferencję otwierającą realizację nowej strategii rozwoju na lata 2023–2027. Na spotkaniu zaprezentowane zostaną m.in. projekty grantowe, zakresy tematyczne planowanych naborów czy zasady otrzymania wsparcia.