Ulica Czarnieckiego zostanie przebudowana | Konstancin-Jeziorna

Ulica Czarnieckiego zostanie przebudowana

22-04-2021
Ulica Czarnieckiego w Konstancinie-Jeziornie

Nowa nawierzchnia, 18 miejsc postojowych, a całość oświetlona latarniami z energooszczędnymi oprawami LED – tak będzie wyglądać ul. Czarnieckiego w Konstancinie-Jeziornie po przebudowie. Wszystko ma być gotowe późną jesienią.

Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Czarnieckiego w Konstancinie-Jeziornie – na odcinku od ul. Potulickich w kierunku południowym. O kontrakt na realizację inwestycji ubiegało się 7 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma EVE Mateusz Niemczuk, z którą burmistrz Kazimierz Jańczuk podpisał umowę.

Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz wykonanie zjazdów na posesje. Ulica po zakończeniu robót zyska nową nawierzchnię z kostki brukowej oraz 18 miejsc postojowych zlokalizowanych wzdłuż jezdni i zielonych poboczy. Całość oświetlą stylizowane na zabytkowe latarnie typu pastorał z energooszczędnymi oprawami LED. Wartość inwestycji to 499 810,50 zł, a jej zakończenie planowane jest do 14 listopada 2021 r.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Mężczyzna w garniturze stoi przed budynkiem i trzyma w rękach dokument zatytułowany „Akt notarialny”.

    Gmina kupiła działki w Habdzinie pod przyszłe inwestycje

    Gmina Konstancin-Jeziorna nabyła trzy działki w Habdzinie, na których planowana jest budowa bazy Zakładu Gospodarki Komunalnej, Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów oraz magazynu obrony cywilnej. Nieruchomości kupiono za kwotę znacząco niższą od wartości wskazanej w operacie szacunkowym.
  • Uczestnicy spotkania siedzą na sali konferencyjnej i słuchają mężczyzny prezentującego temat przy użyciu mikrofonu i projektora.

    Strategia powstawała z udziałem mieszkańców gminy

    Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Konstancin-Jeziorna 2040+ prowadzono w sposób otwarty i partycypacyjny, zapewniając mieszkańcom realny udział w dyskusji nad jej kształtem. Jednocześnie najmniejsze zaangażowanie w ten proces wykazali radni Rady Miejskiej, którzy teraz podważają zapisy dokumentu.