W 85. rocznicę Konstancin-Jeziorna odda hołd ofiarom Katynia | Konstancin-Jeziorna

W 85. rocznicę Konstancin-Jeziorna odda hołd ofiarom Katynia

10-04-2025
Pomnik Katyński w Konstancinie-Jeziornie

Z okazji 85. rocznicy zbrodni katyńskiej Konstancin-Jeziorna uczci pamięć polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w 1940 r. Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 zapraszamy na uroczystość złożenia kwiatów, która odbędzie się w piątek (11 kwietnia), przed pomnikiem katyńskim przy ul. Sienkiewicza.

Zbliża się 13 kwietnia – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To szczególna data, w której oddajemy hołd niemal 22 tysiącom obywateli II Rzeczypospolitej, brutalnie zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD. Wśród ofiar byli m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, naukowcy, artyści, lekarze, nauczyciele i prawnicy. Zginęli od strzałów w tył głowy – 14,5 tys. stanowili jeńcy z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie, a 7,3 tys. – więźniowie aresztowani na terenach zajętych przez ZSRR. W tym roku przypada 85. rocznica tej tragicznej zbrodni.

W najbliższy piątek (11 kwietnia) Konstancin-Jeziorna odda hołd ofiarom sowieckiego mordu. Wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 zapraszamy na uroczystość złożenia kwiatów, która odbędzie się w piątek (11 kwietnia) o godz. 9.00, przed pomnikiem katyńskim przy ul. Sienkiewicza. Na pomniku widnieją nazwiska 14 mieszkańców Konstancina, Chylic i Skolimowa – zamordowanych w Katyniu.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika informująca o warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu Literatów (SUW Grapa) po dwuminutowym przegotowaniu.

    Uwaga! Woda z SUW Grapa do spożycia wyłącznie po…

    Pilny komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Piasecznie – woda z wodociągu publicznego Literatów (SUW Grapa) jest przydatna do spożycia wyłącznie po dwuminutowym przegotowaniu. Badania wykazały przekroczenie dopuszczalnej liczby bakterii grupy coli.
  • Mapa planistyczna gminy przedstawiająca zróżnicowane przeznaczenie terenów w formie kolorowych stref, z dominującą zabudową w części centralnej oraz rozległymi obszarami zielonymi na obrzeżach.

    Projekt Planu Ogólnego przekazany do uzgodnień i opiniowania

    Projekt Planu Ogólnego Gminy Konstancin-Jeziorna został przekazany do uzgodnień i opiniowania. Po ich zakończeniu kolejnym etapem procedury będą konsultacje społeczne. Na razie nie jest znany termin ich rozpoczęcia.