W ferie tężnia solankowa jest otwarta codziennie | Konstancin-Jeziorna

W ferie tężnia solankowa jest otwarta codziennie

31-01-2022

Z leczniczych i prozdrowotnych właściwości konstancińskiej tężni solankowej można korzystać również zimą. W ferie, czyli od 29 stycznia do 13 lutego, obiekt czynny jest codziennie w godz. 10.00–16.30, o ile pozwolą na to warunki pogodowe i temperatura nie spadnie poniżej -5 st. C.

Konstancińska tężnia solankowa to jedna z największych atrakcji turystycznych Mazowsza. Zaraz po ciechocińskiej zaliczana jest do najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych obiektów leczniczych należących do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój S.A. 

Zastrzyk energii

Wizyta w tym liczącym ponad 40 lat ogromnym inhalatorium jest prawdziwym zastrzykiem energii dla naszego organizmu. Powietrze wokół tężni, w wyniku parowania solanki o stężeniu minerałów 7,5%, tworzy swoisty mikroklimat zbliżony do klimatu, którym możemy cieszyć się nad morzem. Minerały w nim zawarte wspomagają odbudowę i regenerację błony śluzowej górnych dróg oddechowych. Działają także stymulująco na pracę układu odpornościowego. Szczególnie istotne dla naszego zdrowia są pierwiastki: jod, brom, wapń i magnez.

Godziny otwarcia

Konstancińska tężnia czynna jest przez cały rok – zimą tylko w weekendy. Wyjątek stanowią ferie, które właśnie się rozpoczęły w województwie mazowieckim. Od 29 stycznia do 13 lutego z leczniczych i prozdrowotnych właściwości tężni można korzystać codziennie w godz. 10.00–16.30, o ile pozwolą na to warunki pogodowe i temperatura nie spadnie poniżej -5 st. C.

Ceny biletów w okresie zimowym (grudzień–marzec):

 • Bilet normalny – 10 zł/os.,
 • Bilet ulgowy – 6 zł/os.,
 • Bilet wycieczkowy – 6 zł/os.,
 • Bilet rodzinny (2+1) – 20 zł,
 • Bilet rodzinny (2+2) – 25 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.uzdrowisko-konstancin.pl.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • plakat Budżet Obywatelski Mazowsza

  Głosujemy w Budżecie Obywatelskim Mazowsza 2024

  Do 23 czerwca 2024 r. trwa głosowanie w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. O głosy mieszkańców województwa walczy aż 288 projektów. Są wśród nich zadania, które dotyczą naszej najbliższej okolicy. Zachęcamy do popierania lokalnych inicjatyw.
 • Grafika wektorowa. Ikony osób stojących wokół napisu NGO. Poniżej tekst: Otwarty konkurs ofert.

  Ostatnie dni na złożenie wniosku w ramach konkursu ofert

  Tylko do najbliższej środy (19 czerwca), do godz. 13.00, trwa nabór wniosków w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych. Kwota, jaką gmina Konstancin-Jeziorna zamierza przeznaczyć na realizację zadań z zakresu m.in. kultury fizycznej, turystyki i integracji to 150 tys. zł.