Warsztaty poświęcone profilaktyce raka piersi | Konstancin-Jeziorna

Warsztaty poświęcone profilaktyce raka piersi

05-10-2022

Październik to miesiąc świadomości i profilaktyki raka piersi. Z tej okazji w Starostwie Powiatowym w Piasecznie w środę (5 października) odbędą się warsztaty poświęcone m.in. wykonywaniu regularnych badań i roli zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom.  Wstęp wolny. Początek o godz. 16.00.

Rak piersi to nadal najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Niestety często jest ona wykrywana w zaawansowanym stadium, kiedy nie ma już właściwie alternatywnej propozycji na leczenie. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i wykonywanie regularnych badań diagnostycznych – mammografii, USG i samobadanie piersi. W większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie.

Aby zachęcić kobiety do badań, w październiku – miesiącu świadomości i profilaktyki raka piersi – w całej Polsce organizowane są różnego rodzaju wydarzenia. Jedno z nich odbędzie się w Starostwie Powiatowym przy ul. Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie. Już w środę (5 października) właśnie o profilaktyce, czynnikach ryzyka zachorowania na nowotwory oraz roli odpowiedniej diety w naszym życiu opowiadać będzie Małgorzata Kurtyka-Kozioł, prezeska Stowarzyszenia Amazonek Powiatu Piaseczyńskiego. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Początek o godz. 16.00.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Projekt muralu w Konstancinie-Jeziornie został zaprezentowany

    Dąb, zabytki i wiewiórki – tak będzie wyglądał…

    Karty zostały odsłonięte! W czwartek (22 maja) oficjalnie zaprezentowano projekt muralu autorstwa Tytusa Brzozowskiego, który przyozdobi ścianę budynku przy ul. Wilanowskiej 1. Barwna kompozycja pełna jest konstancińskich symboli, a wśród nich m.in. zabytki, rzeka Jeziorka, dąb oraz wiewiórki.
  • Ogródek ziołowy

    Konkurs dla kół gospodyń wiejskich, zgłoszenia do 31 maja

    Trwa druga edycja ogólnopolskiego konkursu „Zioła dla Zdrowia”, adresowanego do kół gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeń działających na obszarach wiejskich. Wystarczy zaprezentować swój ogródek ziołowy, aby mieć szansę na wygranie cennych nagród rzeczowych. Zgłoszenia do 31 maja.