We wtorek 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna | Konstancin-Jeziorna

We wtorek 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

10-05-2024
fot. A. Piętka

W najbliższy wtorek (14 maja) odbędzie się 2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Radni na posiedzeniu nadzwyczajnym m.in. wybiorą składy stałych i doraźnej komisji oraz ustalą wysokość wynagrodzenia burmistrza gminy. Obrady rozpoczną się tradycyjnie o godz. 10.00 i będą transmitowane w internecie.

2. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna została zwołana na wniosek burmistrza Michała Wiśniewskiego. Będzie ona miała charakter stacjonarny. Posiedzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w ratuszu przy ul. Piaseczyńskiej 77. Radni na posiedzeniu nadzwyczajnym m.in. wybiorą składy stałych i doraźnej komisji oraz ustalą wysokość wynagrodzenia burmistrza gminy. Na sesji zostanie także zaprezentowana „Strategia rozwoju i diagnoza samorządności lokalnej
miasta i gminy Konstancin-Jeziorna”, opracowana przez prof. Stanisławę Golinowską.

Oto proponowany porządek wtorkowych obrad:

 1. Otwarcie obrad.
 2. Stwierdzenie kworum.
 3. Przedstawienie opracowania pt.: „Strategia rozwoju i diagnoza samorządności lokalnej miasta i gminy Konstancin-Jeziorna” przez panią prof. Stanisławę Golinowską.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania radnych do stałych Komisji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie powołania doraźnej Komisji Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna do Spraw Polityki Senioralnej.
 7. Zamknięcie obrad.

Posiedzenie będzie transmitowana w internecie na platformie eSesja (esesja.tv). Materiały sesyjne dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce: Rada Miejska/Projekty uchwały RM.

 

Autor
Patryk Siepsiak
Do pobrania

Najnowsze aktualności

 • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

  Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

  Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
 • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

  Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

  Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.