Wielki grant dla konstancińskiej Jedynki | Konstancin-Jeziorna

Wielki grant dla konstancińskiej Jedynki

21-07-2023
fot. SP nr 1

Kolejny wysoki grant dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. Placówka, w ramach programu Erasmus+, pozyskała 60 tys. euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na organizację zagranicznych wymian międzyszkolnych. Uczniowie i nauczyciele odwiedzą Grecję, Hiszpanię i Rumunię.

Konstancińska Jedynka bardzo dobrze wie, jak w edukacji ważna jest współpraca międzynarodowa, poznawanie innych kultur, obyczajów oraz języka. Dlatego placówka po raz kolejny zgłosiła się do programu Erasmus+. Złożony przez nią projekt „Let's focus on water – joining hands across borders” został wysoko oceniony i zatwierdzony do realizacji przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Jedynka otrzyma dotację w wysokości 60 tys. euro.

Wspaniałe doświadczenie

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na organizację zagranicznych wymian międzyszkolnych. Uczniowie Jedynki odwiedzą rówieśników z Grecji (Wyspy Jońskie), Hiszpanii (miejscowość Jerez) oraz Rumina (miasto Braszów), z którymi będę realizować różnego rodzaju przedsięwzięcia ekologiczne. Z kolei polscy nauczyciele zgłębią metody edukacyjne pracy swoich zagranicznych kolegów. – Wierzymy, że nasz projekt będzie wspaniałym doświadczeniem dla uczniów i całej społeczności szkolnej – przyznaje Paulina Karczmarczyk, dyrektorka SP nr 1 w Konstancinie-Jeziornie. – Jego idee i rezultaty dotrą do szerszego grona odbiorców i przyniosą wiele korzyści zarówno szkołom zaangażowanym w projekt, jak i społeczności lokalnej.

Projekt będzie realizowany przez dwa lat. – Udział w nim z pewnością wpłynie na edukację obywatelską i świadomość kulturową uczniów naszej szkoły, nauczy ich postaw tolerancji i otwartości wobec innych narodowości, poszerzy horyzonty, jak również zmotywuje do nauki języków obcych – wylicza dyrektorka. – Właśnie dlatego nasi nauczyciele podejmują innowacyjne działania w ramach Erasmus+.

Po raz drugi

Jedynka w roku szkolnym 2022/2023, w ramach programu Erasmus+, realizowała projekt pn. „Let's go ECO and get inclusive with our school!”, na co otrzymała dotację w wysokości 30 tys. euro. Zakładał on m.in. udział nauczycieli w kursach metodycznych, które odbyły się w Irlandii, na hiszpańskiej Teneryfie oraz na Islandii. Z kolei uczniowie odwiedzili partnerskie szkoły we Francji, w Niemczech i Rumunii.

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Przy stoliku na balkonie siedzi młody mężczyzna i zatyka sobie uszy.

    Mazowsze konsultuje program ochrony środowiska przed hałasem

    Trwają konsultacje społeczne projektu programu ochrony środowiska przed hałasem dla Mazowsza. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego do 2 maja 2024 r. zaprasza mieszkańców do składania uwag i wniosków. Z kolei 24 kwietnia zaplanowano otwarte spotkanie online.
  • Posiedzenie członków Rady Miejskiej oraz władz gminy. Osoby siedzą przy stołach ułożonych na kształt podkowy. Na środku sali stoi duży telewizor. W tle, na ścianie wyświetlony jest duży ekran.

    Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna

    W najbliższą środę (17 kwietnia) odbędzie się 68. sesja Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. Będzie ona poświęcona dwóm projektom uchwał. Chodzi o zmiany – miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego strefy „A” uzdrowiska i terenów przyległych oraz uchwały budżetowej na 2024 r.