Wybory do Rady Seniorów trzeciej kadencji wstrzymane | Konstancin-Jeziorna

Wybory do Rady Seniorów trzeciej kadencji wstrzymane

15-02-2023

Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna unieważnił ogłoszenie w sprawie terminu zebrania wyborczego oraz naboru kandydatów do Rady Seniorów trzeciej kadencji. Ma to związek z nowelizacją ustaw regulujących funkcjonowanie samorządów, którą w minioną środę (8 lutego) uchwalił Sejm, a które zmieniają zasady powoływania tego ciała kolegialnego.

W środę (15 lutego) Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna zakończyła drugą, czteroletnią kadencję. Niestety, powołanie nowego składu zostało wstrzymane. Burmistrz Kazimierz Jańczuk unieważnił ogłoszenie w sprawie terminu zebrania wyborczego oraz naboru kandydatów do tego ciała kolegialnego o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym. Ma to związek z nowelizacją ustawy o samorządzie – gminnym, powiatowym oraz województwa, którą w miniona środę (8 lutego) uchwalił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Nowe przepisy wprowadzają odgórnie ustalone zasady powoływania rad seniorów. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. O dalszych działaniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Mapa z lotu ptaka z zaznaczoną drogą, która będzie remontowana

    Remont ul. Prawdziwka, dwa dni utrudnień w ruchu

    Przed nami spore utrudnienia, spowodowane remontem ul. Prawdziwka. W poniedziałek (24 czerwca) droga – od ul. Muchomora do granicy z Konstancinem-Jeziorną – będzie frezowana, a we wtorek zaplanowano układanie nowej nawierzchni. W tym dniu ulica na wspomnianym odcinku będzie zamknięta dla ruchu.
  • uczniowie na zakończenie roku szkolnego

    Życzymy udanych, spokojnych i bezpiecznych wakacji

    Na ten dzień czekał każdy uczeń. W piątek (21 czerwca) rok szkolny 2023/2024 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji podziękowania i życzenia dla całej społeczności szkolnej skierował Michał Wiśniewski, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna.