Wybory do Rady Seniorów trzeciej kadencji wstrzymane | Konstancin-Jeziorna

Wybory do Rady Seniorów trzeciej kadencji wstrzymane

15-02-2023

Burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna unieważnił ogłoszenie w sprawie terminu zebrania wyborczego oraz naboru kandydatów do Rady Seniorów trzeciej kadencji. Ma to związek z nowelizacją ustaw regulujących funkcjonowanie samorządów, którą w minioną środę (8 lutego) uchwalił Sejm, a które zmieniają zasady powoływania tego ciała kolegialnego.

W środę (15 lutego) Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna zakończyła drugą, czteroletnią kadencję. Niestety, powołanie nowego składu zostało wstrzymane. Burmistrz Kazimierz Jańczuk unieważnił ogłoszenie w sprawie terminu zebrania wyborczego oraz naboru kandydatów do tego ciała kolegialnego o charakterze konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym. Ma to związek z nowelizacją ustawy o samorządzie – gminnym, powiatowym oraz województwa, którą w miniona środę (8 lutego) uchwalił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Nowe przepisy wprowadzają odgórnie ustalone zasady powoływania rad seniorów. Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. O dalszych działaniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej.

Autor
Julita Wołoszyńska-Matysek

Najnowsze aktualności

  • Budynek z czerwonej cegły z duzymi oknami. Nad nim błękitne niebo.

    Pierwsze posiedzenia komisji wyborczych

    Obwodowe komisje wyborcze, odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie głosowania w zbliżających się wyborach parlamentarnych, rozpoczynają pracę. Komisarz wyborczy wyznaczył terminy pierwszych posiedzeń, na których komisje oficjalnie się ukonstytuują.
  • Śmieciarka odbiera odpady

    Przedłużona współpraca z firmą Jarper i nowe harmonogramy

    Uwaga mieszkańcy! Na okres od 1 do 31 października zostaje przedłużona współpraca z firmą Jarper Sp. z o.o., która to na terenie gminy Konstancin-Jeziorna tymczasowo świadczy usługę odbioru odpadów komunalnych. Obowiązują nowe harmonogramy dla zabudowy jednorodzinnej i wielorodzinnej.