Wyjątkowy prezent dla mamy w stylu zero waste | Konstancin-Jeziorna

Wyjątkowy prezent dla mamy w stylu zero waste

04-05-2022

W ramach Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin Jeziorna w domu ludowym w Czernidłach organizowane są bezpłatne zajęcia. Już w przyszły wtorek (10 maja) odbędą się warsztaty, na których w myśl zasady zero waste, uczestnicy stworzą prezent z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

W Domu Ludowym w Czernidłach do końca roku, dwa razy w miesiącu, odbywają się różnorodne, rodzinne, bezpłatne warsztaty rękodzieła. Do udziału w projekcie są zaproszeni wszyscy mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna, zainteresowani rękodziełem oraz chęcią wspólnego odkrywania swoich talentów. Do tej pory zrealizowano m.in. zajęcia plastyczne oraz warsztaty tworzenie kreatywnych prezentów na Dzień Kobiet. Wszystko to w myśl zasady „nie wyrzucaj wykorzystaj”, tak aby przerobić z pozoru niepotrzebne rzeczy i dać im nowe życie. Warsztaty są finansowane z Budżetu Partycypacyjnego Gminy Konstancin Jeziorna na rok 2022.

Prezent na dzień mamy

W czasie najbliższych zajęć (10 maja) organizatorzy zapraszają do wykonania prezentów dla mam w stylu zero waste. Chodzi o to, aby na pierwszy rzut oka nie potrzebne rzeczy zmienić w prawdziwe dzieła sztuki. Uczestnicy proszenie są o przyniesienie na warsztaty nakrętek do butelek, niepotrzebnego papieru i bibuły, resztek sznurka, wstążek, koralików i wszystkiego co może okazać się przydatne w kreatywnym procesie twórczym. Prowadzący spotkanie także przygotują materiały do pracy, a w razie potrzeby posłużą radą.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się we wtorek 10 maja w godz. 18.00–20.00, w Domu Ludowym przy OSP Czernidła (Czernidła 26). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc po przez wysłanie smsa na nr tel. 888 022 134 (sms o treści: imię i nazwisko 10 czerwca Czernidła liczba osób). Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Autor
Grzegorz Skorupski

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa - na niebieskim tle napis ostrzeżenie hydrologiczne i alert meteo

    Alert meteo pierwszego stopnia: Silny deszcz z burzami

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę (13 lipca) dla powiatu piaseczyńskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem i burzami. Alert obowiązuje od godz. 22.00 do godz. 9.00 w niedzielę (14 lipca).
  • Mapa ulica

    Remont nawierzchni drogi 724, pięć dni utrudnień w ruchu

    Uwaga kierowcy i pasażerowie autobusu linii 742. W dniach 16–20 lipca remontowana będzie droga wojewódzka nr 724 – na odcinku od ul. Łyczyńskiej (okolice Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie) do ul. Od Lasu. Będą duże utrudnienia – najpierw ruch wahadłowy, a potem całkowite zamknięcie drogi.