Wykonawca remontu wybrany, będzie klub seniora | Konstancin-Jeziorna

Wykonawca remontu wybrany, będzie klub seniora

18-02-2022

Wybrano wykonawcę remontu i przebudowy pomieszczeń świetlicy przy ulicy Anny Walentynowicz 24 w Konstancinie-Jeziornie. W ramach programu „Senior+” powstanie w nim dzienny klub dla nieaktywnych już zawodowo mieszkańców naszej gminy powyżej 60. roku życia.

W postępowaniu przetargowym wystartowały trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił Mat-Bud Sebastian Matuszak z Koźmina Wielkopolskiego. Za remont dwóch pomieszczeń i sanitariatów gmina zapłaci 290 tys. zł. Prace mają ruszyć zaraz po podpisaniu umowy z wykonawcą. Po ich zakończeniu pomieszczenia zostaną wyposażone także w niezbędny sprzęt, w tym między innymi komputery i urządzenia multimedialne. 

Miejsce spotkań

Klub Senior+ będzie środowiskową formą wsparcia dla nieaktywnych już zawodowo mieszkańców naszej gminy powyżej 60. roku życia. Seniorzy będą mogli w nim ciekawie spędzać czas, oddawać się ulubionym zajęciom, spotkać ze znajomymi i poćwiczyć. Poszczególne pola możliwych aktywności będą zróżnicowane w zależności od potrzeb i indywidualnych predyspozycji uczestników.

Dofinansowanie

Klub działać będzie w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie. Gmina na jego utworzenie zabezpieczyła w tegorocznym budżecie 450 tys. zł oraz pozyskała 200 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Wizualizacja nowoczesnego węzła przesiadkowego z autobusem, budynkiem poczekalni oraz pasażerami korzystającymi z infrastruktury transportu publicznego.

    Ponad 7,4 mln zł dofinansowania na nowy węzeł przesiadkowy

    Ponad 7,4 mln zł unijnego dofinansowania trafi do Konstancina-Jeziorny na budowę nowoczesnego węzła przesiadkowego przy ul. Warszawskiej. Inwestycja o wartości ponad 17,3 mln zł powstanie na gminnym terenie znanym mieszkańcom jako „żeberko”. Prace nad dokumentacją dobiegają końca.
  • Na pierwszym planie leżą plany projektowe i kask ochronny, a w tle pracują walec drogowy oraz koparka przy budowie nowej drogi.

    Gmina przygotowuje budowę kolejnych dróg w Czarnowie

    Gmina Konstancin-Jeziorna wybuduje kolejne drogi w Czarnowie. Burmistrz Michał Wiśniewski podsiał umowy na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla inwestycji w północnej i południowej części miejscowości. Oprócz nowych jezdni powstaną m.in. chodniki i oświetlenie