Zabrzmiał pierwszy dzwonek, nowy rok szkolny rozpoczęty | Konstancin-Jeziorna

Zabrzmiał pierwszy dzwonek, nowy rok szkolny rozpoczęty

01-09-2022
Fot. SP nr 1

Blisko 2 tys. uczniów gminnych podstawówek w czwartek (1 września) wróciło do szkół. Wszystkim, ale w szczególności pierwszoklasistom, życzymy dużo uśmiechu, zapału do zdobywania wiedzy, samych piątek i szóstek oraz miłych chwil spędzonych w szkole.

Po ponad dwumiesięcznej przerwie, uczniowie i nauczyciele w czwartek (1 września) wrócili do szkół. W gminie Konstancin-Jeziorna w nowym roku szkolnym 2022/2023 do 6 publicznych podstawówek uczęszczać będzie blisko 2 tys. dzieci i młodzieży.

Nowy rok w liczbach

Pod względem liczby uczniów liderem jest Szkoła Podstawowa nr 1 (560 uczniów), a następnie Dwójka (530), Trójka (365) i Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy (200 uczniów). Na przeciwnym krańcu są natomiast Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 5 (169) i Szkoła Podstawowa nr 4 w Słomczynie (167). 1 września edukację rozpoczęło w gminnych placówkach 244 pierwszoklasistów, najwięcej tradycyjnie w Dwójce – 70 i Jedynce – 63, a najmniej w Słomczynie – 19.

Życzenia

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna składa wszystkim uczniom, ale w szczególności tym najmłodszym życzy, dużo uśmiechu, zapału do zdobywania wiedzy, samych piątek i szóstek oraz miłych chwil spędzonych w szkole.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).