Zainwestuj i skorzystaj z pomocy dla przedsiębiorców | Konstancin-Jeziorna

Zainwestuj i skorzystaj z pomocy dla przedsiębiorców

29-09-2021

Powiat piaseczyński należy do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na każdym, wybranym przez przedsiębiorcę terenie lub nieruchomości, można ubiegać się o pomoc publiczną z tytułu nowej inwestycji.

Całe terytorium Polski jest specjalną strefą, w której prowadzenie działalności gospodarczej odbywa się na szczególnych, preferencyjnych warunkach. Powiat piaseczyński obejmuje swoim zasięgiem Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Przyznaje ona pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego CIT/PIT z tytułu nowej inwestycji (produkcja) lub z tytułu 2-letnich kosztów pracy (nowoczesne usługi dla biznesu). Na wsparcie mogą liczyć sektory:

  • produkcja oraz usługi magazynowania;
  • nowoczesne usługi dla biznesu;
  • działalność badawczo-rozwojowa (B+R).

W powiecie piaseczyńskim poziom pomocy publicznej dla małego i mikroprzedsiębiorstwa wynosi +20 punktów procentowych. Wsparcie przyznawane jest na 10 lat. Wszystkich niezbędnych informacji udzielają specjaliści Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pod nr. tel.: 607 070 136, 721 205 620 lub 605 161 153. Zachęcamy też do zapoznania się z załączoną poniżej prezentacją.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Kot i pies siedzą na metalowym stole w gabinecie weterynaryjnym

    W gminie rusza akcja sterylizacji, kastracji i czipowania…

    Gmina Konstancin-Jeziorna kontynuuje program wsparcia właścicieli zwierząt, obejmujący bezpłatne czipowanie oraz częściowe dofinansowanie sterylizacji oraz kastracji, zarówno psów, jak i kotów. Od tego roku z akcji mogą skorzystać wyłącznie posiadacze Konstancińskiej Karty Mieszkańca.
  • Na górze czerwony napis meteo alert poprzedzony wykrzyknikiem. Obok niego logo Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - niebieski okrąg z białymi literami IMGW, poniżej szary napis roztopy. W tle widać pole z wysokimi drzewami i śnieg leżący na ziemi.s.

    Meteo alert pierwszego stopnia: Roztopy

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed roztopami. Alert obowiązuje w powiecie piaseczyńskim od godz. 12.00 w środę (11 lutego) do godz. 19.00 w piątek (13 lutego).