Zmiana lokalizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej | Konstancin-Jeziorna

Zmiana lokalizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

30-12-2022

Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer w Konstancinie-Jeziornie z nowym rokiem zmienia lokalizację gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Od poniedziałku (2 stycznia) pomoc będzie udzielana w Szpitalu im. prof. M. Weissa przy ul. Wierzejewskiego 12.

W powiecie piaseczyńskim działają dwa punkty, w których świadczona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Ten w Konstancinie-Jeziornie prowadzi Mazowieckie Centrum Rehabilitacji Stocer, a pomoc lekarska jest udzielana w ośrodku przy ul. Długiej 40/42, ale tylko do 1 stycznia 2023 r. Z nowym rokiem zmienia się bowiem lokalizacja gabinetów. Od najbliższego poniedziałku (2 stycznia) w razie nagłego zachorowania pacjenci powinni zgłaszać się do Szpitala im. prof. M. Weissa przy ul. Wierzejewskiego 12 (budynek dawnego Ambulatorium Chirurgii Urazowej). Lokalizacja punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Piasecznie pozostaje bez zmian. Mieści się on w Szpitalu św. Anny przy ul. Mickiewicza 39.

Warto wiedzieć

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki udzielane od poniedziałku do piątku w godz. 18.00–8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej złożył swoją deklarację.

Autor
Patryk Siepsiak

Najnowsze aktualności

  • Grafika wektorowa. Plakat promujący konferencję.

    Finansowe wsparcie dla przedsiębiorców – konferencja

    W środę (27 września) w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (ul. Jana Pawła II 55) odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną założenia nowego programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza”.
  • Samochód na drodze, a za nim na rowerach ludzie w żółtych odblaskowych kamizelkach.

    Jesienny przejazd rowerowy ulicami Konstancina-Jeziorny

    W sobotę (23 września) ulicami Konstancina-Jeziorny przejedzie jesienna masa krytyczna. Start o godz. 18.00 sprzed Urzędu Miasta i Gminy (od strony ul. Kolejowej). Manifestacja rowerzystów może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.