Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej | Konstancin-Jeziorna

Znamy zwycięzców gminnego etapu turnieju wiedzy pożarniczej

09-02-2024

W czwartek (8 lutego) w Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli Cezary Jęcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Patrycja Włodarczyk z Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta. Teraz czekają ich zmagania na szczeblu powiatowym.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych organizowany jest w tym roku po raz 46. W miniony czwartek (8 lutego) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się jego gminne eliminacje. Wzięło w nich udział 11 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 5–8 i szkoły ponadpodstawowe.

Najlepsi z najlepszych

Eliminacje składały się z dwóch części – egzaminu pisemnego i ustnego. Pytania obejmowały szeroki zakres zagadnień z zakresu pożarnictwa oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat m.in. rodzajów pożarów czy typów gaśnic, a także znajomością sprzętu pożarniczego i jego zastosowaniem. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepiej z pytaniami poradzili sobie Cezary Jęcz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego oraz Patrycja Włodarczyk z Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta. To oni będą reprezentować Konstancin-Jeziornę 13 marca w powiatowym etapie konkursu. Pozostałe miejsca, w kategorii klas 5–8, zajęli: Maksymilian Makowski (drugie), Michał Rogólski (trzecie), a w kategorii klas ponadpodstawowych: Aleksandra Szwacińska (drugie). Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Skład jury

Zmagania uczniów oceniało jury w składzie: Grzegorz Szewczyk – prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Konstancinie-Jeziornie, Dorota Seliga – członek zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piasecznie, Krzysztof Seliga – członek zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie oraz Kamil Styczek – zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).