Życzenia burmistrza na zakończenie roku szkolnego | Konstancin-Jeziorna

Życzenia burmistrza na zakończenie roku szkolnego

24-06-2022

Na ten dzień czekali wszyscy uczniowie. W piątek (24 czerwca) rok szkolny 2021/2022 przeszedł do historii i rozpoczęły się upragnione wakacje. Z tej okazji Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy, skierował do całej społeczności konstancińskich szkół podziękowania i życzenia.

To był kolejny nietypowy rok szkolny, w którym ze względu na pandemię COVID-19, uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych przez kilka miesięcy uczyli się zdalnie. Na szczęście to już historia, a uczniowie mogą cieszyć się z upragnionych wakacji.

List od burmistrza

Z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, skierował list do całej społeczności szkolnej,
w którym dziękuje m.in. dyrektorom i nauczycielom za całoroczną pracę, a uczniom za wysiłek, który włożyli w zdobywanie wiedzy. Wszystkim natomiast życzy udanych, słonecznych oraz bezpiecznych wakacji. Oto pełna treść listu:

„Szanowni Państwo,

Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi, Rodzice i Uczniowie, z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022 pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze podziękowania i życzenia.

Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom administracji i obsługi dziękuje za to, że w kolejnym już trudnym roku, w którym przyszło mierzyć się z ograniczeniami wywołanymi pandemią COVID-19, potrafili Państwo podejmować nowe wyzwania, a codzienną ciężką pracę wykonywać z ogromnym zaangażowaniem i odpowiedzialnością.

Rodzicom dziękuję za wyrozumiałość, zaangażowanie oraz za owocną współpracę z placówkami oświatowymi.

Uczniom gratuluję, że  potrafili sprostać wyzwaniom nowej zmiennej rzeczywistości, w której nauka w szkolnych ławkach mieszała się z nauczaniem zdalnym. Dziękuję za wyjątkowy wysiłek włożony w zdobywanie wiedzy i umiejętności w tym niełatwym czasie. 
    
Wszystkim życzę udanych, słonecznych i radosnych wakacji. Nich ten czas przyniesie wiele pasjonujących przygód i wrażeń, po których pozostaną wspaniałe wspomnienia! A ponadto niech tegoroczne wakacje będą dla nas wszystkich bezpieczne, abyśmy pełni energii 
i entuzjazmu rozpoczęli we wrześniu kolejny rok szkolny”.

 

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna
Kazimierz Jańczuk

Autor
Grzegorz Skorupski
Do pobrania

Najnowsze aktualności

 • droga, po bokach widać trawę i drzewa

  Z powiatu do gminy – trzy odcinki dróg zmieniły zarządcę

  Gminna sieć dróg zwiększyła się o blisko 6 kilometrów. To efekt decyzji Rady Powiatu Piaseczyńskiego, która przekazała w zarządzanie konstancińskiemu samorządowi odcinki ulic w Kawęczynie, Gassach i Oborach. Teraz gmina będzie odpowiedzialna m.in. za ich stan techniczny i utrzymanie.
 • z lewej strony herb gminy: tarcza herbowa jest biała. Widnieje na niej drzewo – dąb – z brązowym korzeniem i pniem oraz zieloną koroną. Pod drzewem znajduje się pięć błękitnych fal symbolizujących rzekę Jeziorkę. z prawej strony napis Budżet partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2022, Ty decydujewsz!

  Budżet partycypacyjny 2025 czas start – można już składać…

  Wystartował Budżet Partycypacyjny Gminy Konstancin-Jeziorna 2025. Na realizację pomysłów mieszkanek i mieszkańców jest 800 tys. zł, w tym 600 tys. zł na zadania inwestycyjno-remontowe i 200 tys. na pozostałe. Projekty można zgłaszać do 5 czerwca br.
 • Nowa siedziba ZGK

  Zakład Gospodarki Komunalnej przeprowadza się do nowej…

  Zakład Gospodarki Komunalnej w Konstancinie-Jeziornie powraca na ul. Warecką 22. Od najbliższego poniedziałku (27 maja br.) mieszkańcy będą obsługiwani już w nowej siedzibie. Wcześniej, w piątek (24 maja), planowana jest przeprowadzka. Tego dnia zakład będzie zamknięty dla interesantów.
 • Sala posiedzeń, około 20 osób siedzi przy stołach, na ścianie wisi ekran projekcyjny

  Radni wybrali przewodniczących stałych i doraźnej komisji

  Znamy już nazwiska przewodniczących komisji stałych i doraźnej Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna. W siedmiu pracami kierować będą radni Koalicji Obywatelskiej, a w jednej – komitetu Współpraca Ponad Podziałami. Decyzje zapadły na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek (20 maja br.).