Życzenia burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej | Konstancin-Jeziorna

Życzenia burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13-10-2023

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Z tej okazji Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna – składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom oświaty.

Święto pracowników oświaty obchodzone jest 14 października w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem polskiego szkolnictwa. Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany też dniem nauczyciela, został ustanowiony zapisami ustawy o systemie oświaty, zapisów Karty Nauczyciela ze 26 stycznia 1982 r. oraz rozporządzenia ministra edukacji narodowej i sportu z 31 grudnia 2002 r.

Życzenia od burmistrza

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi burmistrz Kazimierz Jańczuk składa najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. 

„Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Państwu wielu sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym. Serdecznie dziękuję za codzienny trud podejmowania pięknych i twórczych wyzwań, związanych z dziećmi i młodzieżą. Doceniam głębokie zaangażowanie i pasję w kształceniu i wychowaniu młodego pokolenia.  Życzę uznania uczniów i ich rodziców oraz niesłabnącej satysfakcji z wypełniania pięknej i ważnej misji  pedagogicznej”.

Kazimierz Jańczuk,
burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna

 

Autor
Agnieszka Jarzębska-Isio

Najnowsze aktualności

  • Sala pełna dzieci

    Są wolne miejsca w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych

    W gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych są jeszcze wolne miejsca. Dziewięć placówek, po dwóch etapach rekrutacji, może przyjąć łącznie 63 dzieci, również te spoza gminy Konstancin-Jeziorna. Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy jednostek oświatowych.
  • Droga gruntowa jest równana

    Trwa równanie dróg gruntowych na terenie gminy

    Gmina Konstancin-Jeziorna sukcesywnie naprawia nierówności na swoich drogach gruntowych. W najbliższych dniach równiarka pojawi się na kolejnych ulicach. Będą to: Cedrowa, Akacjowa, Jaśminowa i Bukowa w Konstancinie-Jeziornie oraz Zawiejska w Borowinie.