historia | Konstancin-Jeziorna

historia

Klub Historyczny: Tarzan – ułan z Zawichostu

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie Klubu Historycznego. Tym razem miłośnikom historii zostanie przybliżona postać Tomasza Wójcika ps. Tarzan – żołnierza NSZ i AK.

14 marca o godz. 18.00 w willi Gryf (ul. Sobieskiego 13) zostanie wyświetlony film dokumentalny pt. „Tarzan – ułan z Zawichostu” o Tomaszu Wójciku ps. Tarzan – żołnierzu NSZ i AK.

Klub Historyczny: Pamiętajcie o ogrodach

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie Klubu Historycznego. We wtorek (13 grudnia) o godz. 18.00 Adam Zyszczyk opowie o dawnych ogrodach Konstancina.

Działalność Klubu Historycznego to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania mają urozmaiconą formę – nie brakuje na nich filmów, prezentacji, wystaw, prelekcji historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych.

Klub Historyczny – było sobie praw

Konstanciński Dom Kultury zaprasza pasjonatów lokalnych dziejów na spotkanie Klubu Historycznego. Tym razem prowadzący Witold Rawski opowie o prawnikach ze Skolimowa i Konstancina tworzących polskie prawo od 1918 r.

Jak mieszkający w Konstancinie i Skolimowie prawnicy tworzyli prawo II Rzeczpospolitej? Gdzie mieszkali i działali? Czym zasłużyli się dla następnych pokoleń? O tym i innych ciekawostkach opowie podczas najbliższego (11 października) spotkania klubu historyk Witold Rawski.

Wirtualne Muzeum – Księga pamiątkowa TMPiZK

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina. Tym razem będzie ono poświęcone promocji księgi pamiątkowej Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana Żeromskiego wydanej z okazji rocznicy 30-lecia powstania Towarzystwa oraz 120-lecia powstania Konstancina i 100-lecia istnienia Uzdrowiska Konstancin.