historia | Konstancin-Jeziorna

historia

Spotkania z historią: Witwiccy. Lwów i Skolimów

Konstanciński Dom Kultury zaprasza w środę (13 grudnia) do willi Gryf (ul. Sobieskiego 13) na spotkanie z historią pt. „Witwiccy. Lwów i Skolimów”. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny.

W kolejnej odsłonie „Spotkań z historią” Jan Strękowski przybliży historię rodziny Witwickich, w tym, postać wybitnego inżyniera, architekta, historyka sztuki, oraz twórcy Panoramy Plastycznej Dawnego Lwowa – Janusza Witwickiego. Spotkanie poprowadzi Witold Rawski. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

 

 

 

Spotkania z historią: 45-lecie tężni w Konstancinie-Jeziornie

Konstanciński Dom Kultury (ul. Mostowa 15) zaprasza w czwartek (23 listopada) na spotkanie z historią pt. „45-lecie tężni w Konstancinie”. Początek o godz. 18.00.

O okolicznościach powstania tężni, jej inicjatorach i budowniczych, a także o udziale w tych procesach mieszkańców Konstancina-Jeziorny opowiedzą świadkowie tamtych wydarzeń dr Czesława Gasik i Andrzej Szczygielski. Wstęp jest bezpłatny.  

Klub Historyczny: O historii uzdrowisk słów kilka

Klub Historyczny, prowadzony przez historyka Witolda Rawskiego, zaprasza we wtorek 8 sierpnia na wakacyjne spotkanie pt. „O historii uzdrowisk słów kilka”. Początek o godz. 18.00.

Mimo wakacyjnej przerwy, Klub Historyczny zaprasza na jednorazowe wakacyjne spotkanie pt. „O historii uzdrowisk słów kilka”. Gościem spotkania będzie Michał Skoczek. Wstęp jest bezpłatny.